• Na czym polega tuning? W jakiego typu samochodach najlepiej go zastosować? Jakie są typy tuningu?

  Dla jednych ludzi tuning samochodowy to jak najbardziej przerabianie samochodów, dla innych zaś to przejaw mody albo stylu życia, przede wszystkim prezentacja swojej indywidualności oraz niezależności. Racja jest po obu stronach, bo tuning w języku angielskim oznacza modyfikowanie w seryjnych pojazdach, dzięki czemu możemy wytworzyć unikatowy egzemplarz.

  Trzeba przyznać, iż w ostatnich latach ta dziedzina motoryzacji rozwija się bardzo dynamicznie, że definicja tuningu poszerzyła się o parę kategorii. Środowisko tuningowców bez wątpienia przyznaje, że zmieniać w pojazdach można w sumie wszystko, a jedynymi aspektami, jakie ograniczają chęć zmian jest na pewno zasobność portfela kierowcy oraz profil przeznaczenia auta – inne kosmetyki Meguiar;s tutaj. Całe szczęście zawsze istnieją najlepsze preparaty, jakie każdy kierowca jest w stanie używać, jak Meguiar’s. Tuning tak naprawdę jesteśmy w stanie podzielić na dwie najbardziej ważne kategorie.

  samochód

  Autor: Gib Goodrich
  Źródło: http://www.flickr.com

  Jeden z nich tuning mechaniczny, kolejny optyczny. Początkowo twierdzono, iż tuning dotyczy tylko zmian mechanicznych, czyli takich, które są w stanie powiększyć osiągi samochodu – czy mówimy o prędkości maksymalnej, przyspieszeniu lub zwiększaniu momentu obrotowego. Komercjalizacja jednakże i popularność spowodowały, że aktualnie tuning odnosi się także do elementów stylistycznych samochodu, więc zmian w wyglądzie pojazdu dzięki wykorzystaniu spojlerów czy specjalnie projektowanych zderzaków. Wielka ilość sklepów np. OEM+ tuning sklep internetowy zajmuje się tworzeniem i sprowadzaniem najlepszych elementów, jak Shiny Garage, to sprawia, że nasz samochód jest w stanie zaprezentować się naprawdę fachowo.

  Wraz z rozwojem technologii tuning zawitał w całkiem nowe obszary – Shiny Garage – to co kochają nasze samochody. Szczególnie zauważalne jest to w nowych samochodach. Tuning elektroniczny, identycznie jak tuning mechaniczny polega na polepszaniu właściwości trakcyjnych, powiększaniu mocy samochodu, odnosi się jednakże głównie do oprogramowania jednostki napędowej, która odpowiedzialna jest za kondycję silnika. Najbardziej znany jest tzw. tuning chipowy wykorzystywany w sterownikach motoru, po prostu w komputerze silnika. Tak wykorzystany tuning z pewnością wpłynie na lepsze osiągi, na to, że mata do bagażnika będzie sprawował się rewelacyjnie przez naprawdę długo.

  Categories: Bez kategorii

  Tagi: , ,

  Comments are currently closed.