• Kulturalne urozmaicenia dla przedszkolaków w stolicy – omówienie

Świat dorosłych, mimo, że pełen czynności za które należy brać odpowiedzialność, bywa również ostoją zadumy i odpoczynku. Zakątkami, w jakich dorosłe dzieci wolą się relaksować są filharmonie, teatry, kina… Gdzie zatem wysłać mniejsze dzieci? Może na nową wariację „Brzydkiego kaczątka”? Inscenizacja opiera się na przesławnej baśni Hansa Christiana Andersena. Od samego początku przykuwa uwagę najmłodszych. Wyłaniają się przyodziani w zabawny sposób aktorzy, którzy chcą sprawować się jak najciszej, gdyż nie chcą wadzić autorowi w pisaniu bajki.

widownia w teatrze

Autor: Cultura Gijon
    Pisana na oczach przedszkolaków historia przedstawia losy brzydkiego kaczątka. Wyróżnia się ono kolorem od swych braci i sióstr, dlatego jest wyszydzane i traktowane okropnie. Czuje się niepotrzebne i samotne. Twierdzi, że świat zauważa tylko ładnych. To stwierdzenie obala poeta – zdecydowanie więcej odnajdziesz pod tym adresem. Ważniejsze jest posiadanie pięknego serca. Brzydkie kaczątko jest baśnią, która uczy tej prawdy. Dorośli, którzy przychodzą na to przedstawienie, przyznają, że o tej prawdzie trzeba sobie regularnie przypominać. Aktorzy przypominali dzieciakom wartości, jakimi należy się kierować w życiu. Uznali, że nie wolno naśmiewać się z kaczątka, które jest samotne i nieszczęśliwe.Pomimo poruszającego przesłania płynącego z bajki, utrzymany został wesoły wydźwięk. Niewątpliwie przyczyniają się do tego artyści, którzy w inscenizacji oprócz własnej gry używają także pacynek. Lalki przykuwają wzrok przedszkolaków i wywołują na ich buźkach uśmiech oraz wiele innych uczuć. W zależności od pokazywanych lalek, dzieciaki śmieją się lub są bardzo przejęte traktowaniem kaczątka, które faktycznie w porównaniu z rodzeństwem wypada blado.

Spektakl „WALIZKA”

Autor: Teatr Żydowski
    Źródło: Teatr Żydowski
    Ale właśnie tak wyglądać musi.Ogromnym atutem przedstawienia jest również muzyka odzwierciedlająca emocje, jakie towarzyszą w danym momencie widzom. Swój wkład w zachowanie pozytywnej atmosfery ma też taniec (szkoła tańca katowice) i śpiew , który spotyka się zawsze z dużym entuzjazmem najmłodszych. Ani trochę nie jest trudno znaleźć taką atrakcje dla swojej pociechy. Wystarczy w wyszukiwarce internetowej wpisać: „spektakle dla dzieci warszawa” i wybrać ciekawą propozycję. Aktorzy, grający dla najmłodszej widowni uwielbiają swoją pracę i często wystawiają kilka różnych aranżacji. Nic w tym dziwnego, że dorośli lubią spędzać czas w teatrach czy filharmoniach. Zostało im to pewnie z dzieciństwa. Nie wstydźmy się wysyłać nasze pociech na przedstawienia.