• Jak możesz zostać harcerzem? Czy musisz wypełniać jakieś warunki? Co należy o tym wiedzieć?

Czy zdajesz sobie sprawę, że ZHP to organizacja, do której ma szansę zapisać się każdy. To nie są dodatkowe warsztatu pozalekcyjne, nie nauczyszsię więc tam przykładowo innego języka. Możesz za to przekonać się w jaki sposób sobie poradzić w wielu momentach życiowych jak współdziałać w grupie, i jak być dobrym liderem.

Harcerze

Autor: Arcadiuš
    Będąc już w harcerstwie po jednej z pierwszych zbiórce otrzymasz znaczek zucha (jeżeli jesteś w wieku 7-11 lat), albo krzyż harcerski (12 lat i więcej). zaczniesz brał udział w biwakach, rajdach i obozach, jak również pozostałych zabawach. Niektórzy myślą, że harcerze spędzają znaczną część czasu w lesie grając na gitarze i śpiewając. To naturalnie nie jest prawdą, gdyż mogą zająć się wieloma innymi rzeczami, niemniej mnóstwo zbiórek odbędzie się w lesie. W harcerstwie masz szansę rozwijać swoje zainteresowania – sprzęt dla harcerzy.

Wiele osób jeździ przykładowo po całym kraju i stara się występować na festiwalach piosenki, chłopcy wygrywają puchary na różnych turniejach, jeszcze inna grupa chodzi do klubu jeździeckiego albo biorą udział w przedstawieniach teatralnych. W wakacje organizowane są obozy tematyczne, więc w tym czasie mamy szansę brać udział w w mnóstwie doskonałych przedsięwzięciach: zdobyć szczyty górskie, żeglować po jeziorach czy poznawać różne zakątki naszego kraju.W jaki sposób wstąpić do ZHP? Najlepiej skontaktować się z przyjacielem albo przyjaciółką, którzy są już w harcerstwie – internetowa składnica harcerska.

Na pewno kogoś takiego poznasz, a jeśli nie to może harcerze mieszkają niedaleko ciebie. Rodzicom najmłodszych dzieci poleca się kontaktować się z komendą hufca,to właśnie tam dowiedzą się można zapisać dziecko do gromady zuchowej. Tak jak w każdej innej organizacji, także w ZHP członkowie mają prawa i obowiązki.

Niezwykle istotne z nich to spłacenie regularnej raty (zobacz pożyczka pod hipotekę bez bik) członkowskiej, poza tym przestrzeganie Prawa Harcerskiego. Za to uzyskasz bardzo dużo, bogaty program, z pewnością odnajdziesz coś dla siebie. Wszelkie postępowania harcerzy realizowane są pod nadzorem doświadczonych i przeszkolonych instruktorów ZHP. A gdzie można zdobyć sprzęt dla harcerzy? Ubrania i pozostały ekwipunek masz okazję kupić w odmiennych miejscach, najdoskonalsza jest jednak internetowa składnica harcerska.