• Krótka historia o zasypianiu, czyli czym zaskakują producenci bajek.

  Kiedyś dzieci oglądały bajki głównie w formie dobranocek w TV. Dziś mogą oglądać bajki albo ich słuchać o każdej porze dnia, praktycznie z każdego miejsca na świecie.
  Rynek bajek dla dzieci z roku na rok wzrasta, co z kolei przekłada się na coraz nowatorską grafikę starych oraz nowych opowiadań.

  gwiazdy

  Autor: sideways jdm
  Źródło: http://www.flickr.com
  klient
  Oprócz uniwersalnych form bajek mamy dzisiaj do wyboru bajki w różnych formach, z których można wysuwać różne, zakryte elementy, tworzące np. całość obrazka, postaci. Poza tym w dzisiejszych bajkach możemy odnaleźć także obrazki zdobione po części jakimś materiałem zmieniającym fakturę bajki i wywołuje dużą ciekawość u najmłodszych czytelników – koniecznie zweryfikuj.
  disco

  Autor: Fotolia
  Źródło: Fotolia
  Jeśli dziecko jest już znudzone śledzeniem w koło tych samych bajkach, można poszukać na przykład bajki o dinozaurach łącząc tym sposobem zabawę z nauką. Dzięki temu dziecko ma okazję poznania obcego mu zupełnie świata i dowiedzenia się wielu interesujących, nowych rzeczy.
  Kiedy nastaje czas na sen, a maluch nawet nie myśli o pójściu spać, sprawdzonym sposobem odciągnięcia dziecka od zabawy i przygotowania do snu jest audiobook dla dzieci, na którym usłyszeć można miłe głosy znanych aktorów, będących Lektorami bajek. Taki audiobook możemy puścić dziecku z komputera bądź jakiegokolwiek odtwarzacza CD, przy którym dziecko będzie mogło łatwo się wyciszyć i nastroić do snu. W wielu polskich sklepach można znaleźć dużo bajek na dobranoc, tzw. bajki zasypianki, powstałych dla różnych grup wiekowych. Bajki tego rodzaju dostępne są zarówno w formie uniwersalnej – papierowej, jak również audiobooka właśnie – bajka z dinozaurami.

  Niektóre współczesne bajki posiadają specjalne przyciski, po naciśnięciu których odtwarzane są fragmenty trzymanej w ręce książeczki, co również stanowi nie małą rozrywkę dla najmłodszych dzieci.
  Mówi się, że bajki bawią i uczą. I to prawda. Szczególnie, kiedy dziecko może je oglądać razem z rodzicem, który pokaże, wytłumaczy i nauczy odróżniać dziecko świat bajek od świata realnego.

  Omawiana na niniejszej stronie kwestia jest według Ciebie godna uwagi? Jeśli tak, to kliknij tu i przeczytaj oprócz tego więcej w opracowaniu.

  A to cenne lekcje dla każdego malucha.

  Categories: Bez kategorii

  Tagi: , , , ,

  Comments are currently closed.