• Czy dobrze jest posłać dziecko do przedszkola niepublicznego?

Co roku wielu rodziców staje przed niemałym dylematem – jakie przedszkole wybrać dla swojej pociechy? Pytanie nie jest błahe, bo w końcu chodzi o opiekę nad naszym dzieckiem. Sprawdź dlaczego przedszkola niepubliczne to cieszą się coraz większym uznaniem!

Dzieci w przedszkolu

Autor: Russell Stringfield
    Niepubliczne przedszkola posiadają wiele zalet, które są niezwykle ważne podczas wyboru odpowiedniego miejsca dla naszego maleństwa i odgrywają pierwszą rolę w jego codziennym rozwoju.

Ich główną zaletą jest na pewno to, że są zdecydowanie łatwiej dostępne, niż przedszkola publiczne. Poza tym w przedszkolach prywatnych na ogół grupy, w jakich przebywają dzieci nie są liczne a na grupę (zwłaszcza dzieci młodszych) przypada więcej opiekunek niż w zwykłym przedszkolu. Tak sytuacja pozwala na indywidualne podejście do dziecka i lepszy przebieg zajęć. W dodatku nauczycielkom łatwiej zaobserwować, czy dzieje się coś złego.

Sprawdź również –

Wszystkie przedszkola zapewniają program podstawowy, ale mamy możliwość także wybrać prywatne przedszkole profilowane: anglojęzyczne, sportowe, artystyczne, muzyczne. Do takiego przedszkola warto zapisać dziecko, gdy wykazuje ono zamiłowanie do określonych czynności i zależy nam na tym, by miało możliwość rozwijania się w ulubionym kierunku. Warto sprawdzić, jaką propozycję zajęć nieobowiązkowych ma interesujące nas przedszkole niepubliczne. Miastem, które oferuje duży wybór przedszkoli prywatnych jest Wrocław.

Kiedy przeczytasz już poniższy artykuł, to poza tym zobacz także co zawiera porządna witryna, gdyż przedstawia ona podobnie interesujące kwestie.

Miejsca dla dzieci bywają tu dostępne jeszcze nawet w roku szkolnym. W dodatku Wrocław to miasto, w którym przedszkola prywatne zapewniają sporą ilość ciekawych zajęć dodatkowych np. zajęć ekologicznych. Pamiętajmy jednak, by przedmioty dodatkowe dobierać z troską o komfort dziecka. natłok zajęć dodatkowych zamiast sprawić maluchowi radość, raczej go zniechęci i pozbawi beztroskiego dzieciństwa. Jak więc wybrać dobre prywatne przedszkole?

Dziecko i zabawa

Autor: Haylee Sherwood
    Koniecznie trzeba wziąć pod uwagę odległość między przedszkolem a domem i pracą, plan zajęć, ofertę posiłków, ilość dzieci w grupie, ilość i jakość zabawek jakimi dysponuje placówka oraz pomocy naukowych, stałą cenę oraz ewentualne dodatkowe opłaty – zobacz tutaj. Przydatne mogą okazać się rady rodziców z okolic oraz wizyta na tak zwanych “drzwiach otwartych”. Na koniec pamiętajmy, iż przedszkole niepubliczne o uregulowanym statusie podlega nadzorowi kuratorium oświaty. Warto sprawdzić taki status przed ostatecznym zapisaniem naszego dziecka do przedszkola.