• Jakimi zdolnościami musi pochwalić się uczeń technikum, aby w przyszłości znaleźć pracę w zawodzie mechanika pojazdów samochodowych

Autoserwis bądź serwis samochodowy staje się wymarzonym miejscem pracy dla wielu piętnastoletnich chłopaków. Zainteresowanie samochodami zaczyna się jeszcze w dzieciństwie, ale dopiero w dojrzałym życiu takie zamiłowanie ma szansę na prawdziwą realizację. Wielu ekspertów rynku pracy sygnalizuje, że najkorzystniej pracować w zawodzie, który ma sporo wspólnego z naszymi zainteresowania. Wtedy do pracy chodzi się z przyjemnością, a nie jedynie z poczucia konieczności. A dla przełożonego taki pracownik to prawdziwy skarb.

auto

Autor: DnlRxn
    Naprawa samochodów jest doskonałym zajęciem dla mężczyzn, którzy odznaczają się spostrzegawczością i dokładnością. Niezwykle użyteczna bywa również umiejętność wyciągania właściwych wniosków, bo wykrywanie usterek bywa niemalże detektywistyczną pracą.

Kliknij tutaj oraz zobacz szczegóły, które też mówią o podnoszonej problematyce. Przeczytasz tam dane, które z pewnością powiększą Twą wiedzę w tej sprawie.

Na koniec najprawdopodobniej najistotniejsza cecha. Otóż, naprawianie samochodów, jak określenie wskazuje, wymaga od mechanika posiadania umiejętności manualnych i koordynacji wzrokowo-ruchowej na wysokim poziomie – zobacz dodatkowe informacje. Trochę długi spis wymaganych cech zamyka sumienność i lojalność.

Jeżeli już wypunktowaliśmy cechy, jakimi powinien charakteryzować się mechanik samochodowy, to teraz pora, żeby skoncentrować się na całkowicie przeciwnej sprawie, czyli spróbować wyszczególnić te cechy, które w tym zawodzie są wielce niepożądane. Najgorszą z nich zdaje się być roztargnienie, bo nikt nie wyobraża sobie serwisanta, który ciągle gubi klucze albo inne sprzęty.

A dodatkowo pamiętajmy o tym, że naprawa samochodów de facto musi nam kojarzyć się z usmarowanymi rękami i koniecznością pracy w halach wypełnionych zapachem spalin lub smarów czy innych szkodliwych chemikaliów. A to w końcu nie każdemu będzie odpowiadać. Omawiając temat predyspozycji, którymi powinien pochwalić się serwisant, trzeba dodatkowo mieć na uwadze cechy, które łatwo wymykają się wszelkim słowom. Potocznie mówimy, że chłopak ma żyłkę, czyli wyjątkowy dar. A to już oznacza, że na przykład, jest w stanie wsłuchując się w terkot silnika bezbłędnie rozpoznać jego usterkę. Tego typu umiejętności okazują się niezwykle przydatne, ponieważ z jednej strony posiadanie szóstego zmysłu znacznie stopniu skraca czas naprawy, a po drugie, usługobiorcy, czyli w omawianym przypadku cały czas zajęci kierowcy, lubią, kiedy już na wstępie słyszą, co prawdopodobnie uległo awarii.