• W jaki sposób połączyć historię z fikcyjną przygodą? Graj w gry kosmiczne

  Jaki jest sposób na połączenie historycznej, konkretnie średniowiecznej pasji z rozrywką gier online? Jakie propozycje stawia internet zwolennikom kosmosu? Producenci gier starożytnych i kosmicznych walczą o każdego gracza.

  Gry komputerowe

  Autor: dfactory
  Źródło: http://www.flickr.com
  W obu typach gier dysponuje się najczęściej interfejsem opartym na porównywalnych regułach. W kosmicznych akcjach gracz odpowiada za przejmowanie przestrzeni kosmicznej i przejęcie unikalnych surowców. Dysponuje on własnym „bolidem”, który ulega stałym modyfikacjom, jak np. w odmianie Dark Orbit. O ile wyszukamy w sieci gry kosmiczne (strona www) nastawione na zdobywanie przestrzeni, surowców, a dopiero potem walkę, to część fabuł koncentruje się głównie na zwalczaniu kosmicznych konkurentów. Tak jak w „Gwiezdnych wojnach” wcielamy się w postać dowódcy statku kosmicznego, pana kosmosu, planetowego konkwistadora. Realizacja poszczególnych misji, takich jak wygranie wojen, odblokowanie technologii czy surowców to nie koniec – dalej kolonizujemy kolejne przestrzenie. Zabawa w potęgę kosmosu jest do znalezienia w wielu wersjach na peceta: Starpoint Gemini, Star Citizen, czy znanemu nawet kosmicznym laikom – Star Wars.

  w co grac

  Fani strategii historycznej także mają swój kąt gier w sieci, jak i tych na standardowego peceta. Nie mogą w tym miejscu ominąć klasyki gatunku, czyli Europa Universalis – jest to symulator oparty na faktycznych wydarzeniach i procesach z historii. Gracz wybiera między państwami, którymi można rozpocząć grę na przestrzeni średniowiecza i nowożytności. Przez setki godzin władamy królestwami jako dyktatorzy, dowódcy, kierownicy manufaktur, handlowcy i finansiści w jednym! Po prostu dyrygujemy państwem zgodnie z naszą wolą.
  Zwolennicy antyku, dla których fabuły i gry średniowieczne nie są ciekawą alternatywą, mogą wybrać gry (atari pong) z motywami starożytnymi. Warto sprawdzić się w fikcyjnym Ikariam. Jest to darmowa gra online, z akcją na greckiej ziemi. Zarządzając ojczyzną filozofii odpowiadamy za rozwój ekonomiczny, podboje i wojny oraz handel. Jak w każdej strategii, to od gracza zależy na co – wojsko, infrastrukturę, bogactwo – postawi w trakcie gry.
  Jedno jest pewne – to ciekawy sposób na zabranie czasu fanom starożytności i gier online.

  Categories: Bez kategorii

  Tagi: , , ,

  Comments are currently closed.