• Urlop poza miastem

  Organizując wakacje albo wyprawę na weekend, należy brać pod uwagę wycieczkę w rejon Pilicy. rzeka ta to jeden z dopływów Wisły, wijący się przez kilka województw. Wizytując ten rejon opłaca się zostawić samochody i wsiąść na rowery lub kajaki. Pilica ma powyżej trzystu kilometrów i na znacznej części jej biegu wyśmienicie nadaje się na spływy, a wielkie tereny parków krajobrazowych zachęcają do rowerowych wycieczek.

  Pilica pięknie płynie przez Zespół Nadpilicznych Parków Krajobrazowych, raj dla fanów dziewiczej natury. Składa się on z trzech terenów – Przedborskiego, Sulejowskiego i Spalskiego Parku Krajobrazowego. Pierwszy z nich znajduje się na styku województw świętokrzyskiego i łódzkiego. Słynie z lasów pełnych dzikich zwierząt i kilkudziesięciu chronionej flory. W jego rejonie jest szlak Rekreacyjny rzeki Pilicy, ciągnący się od Piotrkowa Trybunalskiego aż do Krzętowa. Szlak przecina też Sulejowski Park Krajobrazowy, położony w sąsiedztwie Łodzi.

  Hej, sprawdź to rozkład jazdy warszawa płock, jeżeli do tej pory nie dotarła do Ciebie wiadomość o tej niesamowitej stronie a zobaczysz, że okaże się ona dla Ciebie bardzo ciekawa.

  W nim stworzono Zbiornik Sulejowski, idealny na wypoczynek na rowerach wodnych. Kolejny jest Spalski Park Krajobrazowy, który obok wspaniałej dzikiej przyrody, oferuje liczne dzieła ludzkiej ręki. W Inowłodzi natkniemy się na pozostałości fortecy z XIV wieku, a w Studziannej można podziwiać gotycki klasztor Filipinów. Cała okolica usiana jest zabytkowymi folwarkami i młynami.

  Nad Pilicą wytyczonych jest kilka tras, na które poleca się zabrać kajaki. Warka – Białobrzegi, Warka – Przybyszew, Maluszyn – Chałupy i Chałupy – Łęg Ręczyńskich zaliczają się do najbardziej malowniczych spływów, jakie ma w ofercie Pilica. Spływ tą rzeką jest łatwy i jest odpowiedni dla każdego członka rodziny. Organizowane są najczęściej wycieczki weekendowe z noclegami na trasie, ale zaleca się również poświęcenie dłuższego czasu, podróżując kajakiem przez wszystkie trzy złączone parki krajobrazowe.

  Categories: Bez kategorii

  Tagi: , , , , , , , ,

  Comments are currently closed.