• Ocena wieloźródłowa

  Jeżeli chcesz poznać osobę, którą zatrudniłeś, to musisz ją obserwować. Jednak prawda wygląda tak, że nie masz nad pracownikiem kontroli przez cały czas pracy. Dlatego potrzebujesz, jako pracodawca pełnej oceny, a dokładniej sposobu na to, by tą całościową ocenę otrzymać. Jest sporo dobrych metod, dzięki którym można się dużo dowiedzieć o pracownikach naszej firmy. Ocena 360 stopni należy do najbardziej holistycznych.

  Chodzi o to, że próbujemy ocenić pracownika korzystając z więcej niż jedno, czy dwa źródła informacji, w tym musimy posiadać jego własną ocenę swojego zachowania w pracy. Dlatego warto się za to zabrać. Należy przekazać ankiety ludziom, którzy pracują z konkretnym pracownikiem. Musimy zrobić pasującą ankietę, którą będzie miał uzupełnić pracownik i na przykład uzyskać informacje od wcześniejszych pracodawców. Zawsze można zajrzeć do referencji, które przedstawił nam na początku nasz pracownik. Wszystko to pozwoli na pełniejszespojrzenie na osobę zatrudnioną.

  Jeśli oceniać, to przy pełnym obrazie sytuacji

  Pracownicy przedsiębiorstwa

  Źródło: flickr.com

  Każdy wie jak to jest z wydawaniem opinii. Każdy ma swoją osobistą. Ale jeśli chcielibyśmy dowiedzieć się czegoś o jednej osobie, to warto byłoby tę osobę również zapytać, co o sobie sądzi. W firmach różnego typu dokonuje się oceny pracowników według określonych wytycznych. Jest coś takiego jak wieloźródłowa ocena osoby zatrudnionej. Ocena 360 stopni to ocena wieloźródłowa, która pozwala na sprawdzenie pracownika pod wieloma kątami.

  Oczywiście nie wszystkie firmy stawia na tę metodę. Jednak te firmy, którym rzeczywiście zależy na tym, żeby ich firma była konkurencyjna i żeby ściągała klientów, korzystają z tego narzędzia. Jak wiemy firmy mogą stawiać na różne narzędzia oceniające pracowników.

  Istnieją firmy o nietypowej strukturze, przez, co muszą dostosowywać niektóre narzędzia oceniania do własnych potrzeb. Dodatkowo są również firmy, które mogą zorganizować badanie badania marketingowe przykład oceniające jakość pracy ludzi u nas zatrudnionych, a wszystko zależy tylko od tego czy będąc prezesem firmy dojdziemy do wniosku, że takowa ocena jest niezbędna do lepszego funkcjonowania naszego przedsiębiorstwa. Bo jak wiadomo poza oceną należy również wyciągnąć wnioski, które pozwolą na usprawnienie pracy.

  Categories: Bez kategorii

  Tagi: , ,

  Comments are currently closed.