• Skąd czerpać informację o logistyce?

  Zarządzanie łańcuchem dostaw to ważna część działalności firmy. Firmy, które pragną być konkurencyjne w swoich dziedzinach muszą zdawać sobie sprawę z tego jak dużą przewagę daje sprawna logistyka. W ostatnich latach można wychwycić kilka trendów związanych z rozwojem technologii, globalizacją i coraz większymi wymaganiami konsumentów.

  autostrada

  Autor: www.sxc.hu
  Źródło: www.sxc.hu

  Jak duży wpływ na operacje działu logistyki w przedsiębiorstwie ma globalizacja wskazuje wzrastająca ilość dostawców i odbiorców zagranicznych czy złożone sieci dostaw. Znaczenie ma też podwyższony i niestabilny popyt konsumentów na rynkach globalnych utrudniający działalność w systemie just-in-time i wymuszających na firmach magazynowanie części produktów o najbardziej niestałym popycie – czytaj tu.

  Wraz z rozwojem technologii poza ułatwieniami wynikającymi z wykorzystanie Internetu w systemach informacyjnych dostrzec wypada również duże zmiany w spedycji. Spedycja musi być usługą przekrojową, dostarczającą transport multimodalny z opcją śledzenia położenia towaru. Firmy wchodzące na rynki międzynarodowe chcą, aby firma spedycyjna przejęła na we własne ręce organizację transportu wyrobu od punktu A do punktu B a nie tylko częściowy transport jednym środkiem transportu – źródło.

  Jeśli myślisz, że opisywany tekst jest wartościowy, koniecznie przeczytaj ponadto szczegóły tutaj (https://dokumentyniszczenie.pl/utylizacja-i-niszczenie-dokumentow), wtedy na pewno zapamiętasz większą ilość detali.


  Wyświetl większą mapę

  Categories: Bez kategorii

  Tagi: , ,

  Comments are currently closed.