• Robimy zakupy w Poznaniu – gdzie koniecznie musimy pójść?

  Poznań jest bardzo rozległym miastem, w którym bez przerwy coś się dzieje. Dobrze jest tu przybyć, by kontemplować panoramę miasta, ale także po to, by mieć okazję zrobić zakupy. W ofercie miejscowości istnieje sporo centrów handlowych, lecz również niemało nietuzinkowych sklepików oraz bazarów.

  zakupy

  Autor: MollySVH
  Źródło: http://www.flickr.com

  Planując zakupy w Poznaniu należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czego poszukujemy. W mieście znajduje się sporo centrów handlowych, oferujących towary znanych marek i do nich warto udać się na zwykłe zakupy odzieżowe, jeśli mieszkamy w sąsiednich, mniejszych miejscowościach. To również trafiony wybór, jeśli poszukujemy elementów wyposażenia gospodarstwa domowego albo sprzętu elektronicznego takiego jak z ceneo. Poznań to jednak miasto bardzo specyficzne, które umożliwia nam polowanie na pełnych starych przedmiotów bazarach, albo kupowanie pozbawionych chemii produktów żywnościowych. Miłośnicy ekskluzywnych kolekcji od sławnych projektantów oraz amatorzy drogocennych antyków również nie rozczarują się. Oferta zakupowa Poznania jest tak wielobarwna, iż każdy na pewno wyszuka coś dla siebie.

  Jeśli zależy nam na czymś więcej, niż na takich rzeczach i zrobieniu zwykłych sprawunków, zakupy w Poznaniu na pewno trzeba zacząć od popularnej galerii Stary Browar. W pełnej nazwie jest to Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu Stary Browar – miejsce bardzo specyficzne, urządzone w budynkach starego budynku Browaru Huggera.

  Kiedy będziesz potrzebować uzupełniającego materiału dotyczącego takiej kwestii, kliknij, a odnajdziesz więcej pomocy tutaj (https://www.hotelaquarion.pl/gastronomia/restauracja-gorna-stacja). One również będą wartościowe.

  Można nie tylko zrobić tutaj luksusowe zakupy, nabywając produkty najlepszych światowych firm oraz docenianych polskich projektantów, ale także miło spędzić wolne chwile, kontemplując dzieła sztuki i spotykając się z przyjaciółmi. Innym, bardzo wyjątkowym miejscem na zakupy jest Rynek Bernardyński, gdzie co sobotę ma miejsce targ wyrobów ekologicznych. To właśnie tu możemy nabyć świeże owoce oraz warzywa, naturalne przetwory, jak również prawdziwy chleb na zakwasie, tradycyjnie wyrabiane masło i sery. Innym słynnym poznańskim targowiskiem jest to, odbywające się w dawnym budynku rzeźni. W każdą drugą sobotę miesiąca odbywa się tam targ antyków, w pozostałe soboty można krążyć wśród bardziej i mniej przydatnych staroci. Jeśli przebywając w Poznaniu chcemy nabyć pamiątki dla bliskich lub jakieś oryginalne przedmioty, warto przejść się uliczkami w okolicy Starego Rynku, gdzie znajduje się sporo sklepików oferujących oryginalne towary.

  Categories: Bez kategorii

  Tagi: , , , , , ,

  Comments are currently closed.