• Ranking kierunków studiów

  Każdego roku pojawiają się rankingi najchętniej wybieranych kierunków studiów. Czasami można dowiedzieć się, że to odzwierciedlenie rynku pracy, czasem, że moda się zmieniła. Zdarza się, że uczelnie tym sposobem próbują zachęcić absolwentów do podjęcia studiów na danym kierunku, albo wręcz odwrotnie – zniechęcić, bo zwyczajnie nie mają już miejsc.

  Które kierunki są popularne

  W takiego typu listach od dawna na wysokiej pozycji znajdziemy prawo, medycynę, kierunki ekonomiczne, filologię angielską czy psychologię. Wielu absolwentów szkół średnich jednak nie myśli o swojej karierze, tylko wybiera kierunek z powodu rodziców, „bo znajomi tam idą”. Nie jest to dobre podejście. Studia dobrze należy przemyśleć. Są kierunki, takie jak na przykład resocjalizacja (tutaj program), które nie gwarantują nam łatwego zarobku i po których jest trudno znaleźć pracę. Tego typu kierunki powinni wybierać ludzie z konkretną pasją, którzy wiedzą na co się decydują. Najlepiej od pierwszych lat studiów wyrabiać sobie kontakty i robić staże i praktyki. Dzięki temu będzie łatwiej o pracę po studiach.

  nauka

  Źródło: http://www.sxc.hu/

  Pasja a praca

  Trzeba także być otwartym na zmiany ustalonych planów po analizie rynku pracy. Pasjonat rysowania, rzeźbienia albo malarstwa niekoniecznie musi skończyć właśnie ten kierunek. Nie ma co ukrywać, artyści są w mało komfortowej sytuacji i pracy dla nich często nie ma. Może więc warto rozważyć studia takie jak na przykład arteterapia (tutaj przydatne informacje)? Umożliwi realizację marzeń a tym samym umożliwi lepszy start na rynku pracy.

  Techniczne kierunki zawsze popularne

  Nieustannie popularnością mogą poszczycić się wszystkie kierunki na politechnikach. Wszelkie kierunki techniczne chyba w największym stopniu gwarantują pracę, pod warunkiem, że oczywiście dana osoba jest dobra w tym co robi. Najchętniej wybierane wciąż są informatyka, elektronika, logistyka (strona internetowa). Studia na politechnice są niezwykle wymagające, ale także kładą wielki nacisk na umiejętności praktyczne. Często do zaliczenia semestru wymagane są staże w różnych zakładach, co powoduje, że absolwenci tych studiów mają już bogate doświadczenie.

  Jeśli omawiany wątek niesamowicie Ci odpowiada, to aby zdobyć dodatkowe dane na prezentowane zagadnienie, pójdź dalej (http://www.pomocpsychologa.pl/cennik/) i kliknij tu.

  Z tego powodu są świetnymi kandydatami do pracy. Bywa, że firma po praktykach oferuje studentowi zatrudnienie. Warto dobrze przemyśleć kierunek studiów, bo od tego naprawdę będzie zależała nasza przyszłość.

  Categories: Bez kategorii

  Comments are currently closed.