• Nasze kochane towary regularnego stosowania

  Kim bylibyśmy bez rzeczy. Są one wszędzie i tworzą świat, w jakim mieszkamy. Może nie do końca je szanujemy, traktując je jako mniejsze nieszczęście albo określając je mianem „złośliwości rzeczy martwych” (wtedy, gdy nie chcą działać).

  Wiemy jednakowoż, że nie da się bez nich za dużo zdziałać, iż od zawsze stanowiły uzupełnienie nas samych, wzbogacając nas jednakowoż jako gatunek ludzki.

  Kobieta siedząca na tarasie

  Autor: Phalinn Ooi
  Źródło: http://www.flickr.com

  Kim byłby prosty człek bez krzemienia lub bez zwyczajnych narzędzi, jakie ułatwiały my codzienną pracę? Kim byłby, gdyby nie dane mu było ściskać w ręku narzędzia, którym płoszyłdzikie zwierzęta. Kim stalibyśmy się, gdyby nie statki, maszyny latające i samochody, gdyby nie wynaleziono koła. Rzeczy są niezbędne, są tak ważne w historii świata, jak ich wynalazcy. Każdy zna żarówkę lub żelazko, ale nie wie, kto je wymyślił. Zanika pionier, narzędzie pozostaje i zostaje czymś pospolitym, nieodzownym, czymś bez czego nie sposób wyobrazić sobie życia.

  Weźmy przykładowo jakiegoś fotografa. Może być niezwykle utalentowany, może posiadać

  Funkcjonalne pojemniki na żywność

  Autor: Phalinn Ooi
  Źródło: http://www.flickr.com

  niecodzienny talent do robienia cudownych fot, ale właśnie, gdyby nie aparat, jakim wykonuje swoje zdjęcia jego wizje zostałyby jedynie w wyobraźni. Identycznie jak literat, który ma pomysł na powieść, lecz nie posiada kartki i długopisu, ażeby przelać te wizje na papier. Kim stałby się fotograf bez pomocnych rzeczy w jego pracy, bez parasola fotograficznego, bez statywów oświetleniowych (fachowy parasol fotograficzny), bez sprzętu studyjnego jak reflektory, ekrany czy namioty bezcieniowe bez sprzętu studyjnego w postaci softboksów? Więcej o reflektorach i softboksach przeczytasz tu: reflektory dla fotografa specjalisty.

  Odpowiedź jest prosta: byłby niespełniony, gdyż nie potrafiłby przenieść swoich wizji na czytelny nośnik, który każdy z nas może pooglądać. Nie potrafiłby się pochwalić zdjęciem, musiałby to wszystko opisywać, lecz i tak inni nie rozumieliby jego wizji. W dzisiejszych czasach natomiast, w dobie wspaniałych programów graficznych fotograf może jeszcze więcej. Jest zdolny poprawić zdjęcie, dodać do niego elementy, rozjaśnić, podkoloryzować intensywność kolorów, i tak dalej.

  Jeżeli poszukujesz innych informacji na opisywany temat, to także rzuć okiem na tatuaż warszawa pokrewne serwisy, które podnoszą tę tematykę.

  Dzięki takim narzędziom jego wizja i realizacja wybiega jeszcze dalej zbliżając się do perfekcji. Bez odkrycia rzeczy, bez coraz to świeżych, ulepszonych przedmiotów nigdy byśmy tego nie osiągnęli.

  Categories: Bez kategorii

  Tagi: , , , , , ,

  Comments are currently closed.