• Jak znaleźć piękny świecznik na romantyczną kolację dla pary?

  Nie ma nic bardziej romantycznego aniżeli klasyczna kolacja wobec blasku świec. Żeby jednak mogła sę ona odbyć zawczasu konieczna jest właściwa organizacja. Po pierwsze, przyda się świecznik, w którym będzie można bezpiecznie umieścić świece i zrobić jeszcze lepsze wrażenie. Możliwości zakupu świecznika jest mnóstwo. O czym pamiętać rozważając kolejne oferty?

  świecznik

  Autor: Blomus
  Źródło: http://www.smakprostoty.pl/szczegoly/1374/edo__cztery_kwadratowe_swieczniki_na_stalowej_tacy

  Na samym początku dobrze jest zdać sobie sprawę, że świecznik będzie dostosowany do typowych, tradycyjnych świeczek lub też tzw. tealightów. Te drugie są ostatnio bardzo chętnie kupowane. Mowa o niedużych, okrągłych świeczkach które znajdują się w metalowym krążku. Tealighty wyglądają świetnie nawet wówczas, gdy są po prostu rozłożone na stole czy parapecie. Największego uroku jednak dodaje im dopiero dobrze dobrany świecznik. Ponadto, plusem tealightów jest to, że nie zabrudzą one podłoża podczas wypalania.

  Wosk nie rozpływa się we wszystkich kierunkach. Trzeba jedynie ustawić takie świeczki w świeczniku, ażeby dekoracja prezentowała się bardzo dobrze.Niemniej jednak możesz także również docenić tradycję, czyli standardową świecę. Do takiego celu najbardziej pasuje także klasyczny romantyczny świecznik(popatrz tu). W wielu ofertach znajdziesz świeczniki, które pasują dobrze do długich świec. Zwykle zawierają tradycyjne motywy, takie jak serduszka czy amorki.

  Jeżeli lubisz lub druga osoba lubi taki styl, świecznik (świeczniki z drewna) będzie najlepszym wyborem. Jeśli natomiast preferujesz raczej modernistyczne stylizacje, świecznik na tealighty będzie zazwyczaj trafniejszym rozwiązaniem.Sam styl, w jakim zaprojektowano romantyczny świecznik jest również bardzo istotny. Pamiętaj, że nie wszysty lubią wytarte motywy, jak aniołki i kwiatki. Wówczas dobrze jest postawić na coś raczej designerskiego. Na szczęście nawet najbardziej nowoczesne świeczniki nadal posiadają tę wyjątkową nutkę romantyzmu.

  Categories: Bez kategorii

  Tagi: , , ,

  Comments are currently closed.