• Jak dokładnie są nagrywane muzyczne utwory, najważniejsze wyposażenie dobrego studia nagraniowego.

  Muzyka jest z nami na każdym kroku, tak naprawdę obecna jest ona w zasadzie wszędzie. Można zresztą przyglądnąć się przechodzącym obok ludziom, duża ich grupa ma na głowach słuchawki i czegoś słucha. Muzyka też wykorzystywana jest komercyjnie, na przykład w spotach reklamowych i promocyjnych.

  L

  Jednak o ile większość muzyki słucha, to niewiele osób tak naprawdę wie, jak muzyka jest tworzona do postaci, którą można usłyszeć w telewizji albo radiu. Okazuje się, że zdecydowana większość utworów muzycznych powstaje w profesjonalnych studiach nagrań, czyli w odpowiedni sposób wyposażonych miejscach, w których są nagrywane. Tu większość nas przypomni sobie wielki stół z wieloma rzędami gałek a także muzyków w ogromnymi słuchawkami na uszach, grających swój utwór. I faktycznie właśnie tak wygląda studio nagrań, chociaż w tych rzeczywistych jest dużo więcej urządzeń oraz ludzi obsługujących. I jest to naprawdę profesjonalny sprzęt, dzięki niemu nagrywać się da ścieżki dźwiękowe o najwyższej jakości.

  Profesjonalne nagraniowe studio składa się z paru pomieszczeń. Najważniejszym z nich jest reżyserka, w niej właśnie znajdują się wszystkie sprzęty do miksowania, nagrywania i obróbki dźwięku. Zaliczają się do nich mikrofony, rejestratory, equalizery, miksery oraz wzmacniacze, każde jest obsługiwane przez doświadczonych techników. Drugim bardzo istotnym pomieszczeniem jest sala nagrań.

  Musi być ona dobrze odseparowana od zewnętrznych warunków, dzięki czemu dźwięki z otoczenia nie zakłócą pracy muzyków, najczęściej izolacja jej obejmuje nie tylko same ściany ale również podłogę i sufit.

  Pod tym linkiem opublikowana jest jeszcze inna strona prezentująca taką sprawę. Sprawdź także podobny świeży materiał na taki temat. On również jest warty poznania.

  W profesjonalnych studiach nagrań reżyserka będzie oddzielona od sali nagrań szybą, przez co głos przedostaje się przede wszystkim do sprzętu nagrywającego a nie rozchodzi się po całym pomieszczeniu. Jeżeli to wszystko się zapewni, to na pewno wszystkie albumy i single z Fabryki Dźwiękuff zostają odpowiednio nagrane, a artyści, którzy zdecydują się skorzystać z takiego studia będą całkowicie zadowoleni ze współpracy.

  Categories: Bez kategorii

  Tagi: , , , ,

  Comments are currently closed.