• Co robić po skończeniu liceum?

Jak się okazało, studia na wyższej uczelni w ogóle nie są gwarancją nam intratnej posady. Czasem dla ludzi z wyższym wykształceniem nie ma miejsc pracy w ogóle. Dotyka to przede wszystkim ludzi, którzy wybrali kierunki humanistyczne. Mają oni obecnie ogromny kłopot, gdyż nie ma dla nich miejsc na naszym rynku pracy. Czy nie ma już nadziei dla młodych Polaków na znalezienie dobrej posady?

Źródło: www.morguefile.com
    Faktycznie, w ostatnim czasie mnóstwo studentów uczelni humanistycznych pozostaje na bezrobociu. Wielu z nich, z przyczyn finansowych musi pracować w klubach, fast foodach czy w telemarketingu. Jak zapewne zgadujemy, to nie było ich pragnienie, gdy przechodzili przez próg swojej szkoły wyższej. Taki los dotyka studentów pedagogiki, socjologii, czy nauk politycznych.http://www.questcm.pl/ale-z-ciebie-czyli-jak-reagowac-na-atak-slowny/ napaść słownaNiestety, w dzisiejszych czasach bardzo ciężko znaleźć godziwą pracę. To niezwykle smutne, że wyższe wykształcenie nie jest do niczego przydatne. Jeszcze niedawno dyplom magistra otwierał absolwentowi wrota do szybkiej kariery i prestiżowych posad.

Dzisiaj jest już jedynie świadectwem naszej wiedzy, a dyplom możemy sobie ku pamięci umieścić na ścianie. Zamiast uskarżać się na taki nieszczęśliwy los, trzeba wziąć się w garść i spróbować jakoś sobie dać radę w czasach szalejącego kryzysu. Okazuje się bowiem, że najlepiej mieć pożyteczny fach. Tylko tym sposobem można mieć szansę na zatrudnienie. Można zrobić użytek z bogatej oferty szkół policealnych i zyskać popularny zawód. Jednym z najchętniej wybieranych jest z pewnością technik informatyk Wrocław (link). Dzisiejszy świat kręci się dookoła komputerów, dlatego zawód serwisanta komputerowego będzie jeszcze wiele lat w modzie. Doskonałym kierunkiem jest również technik rachunkowości Wrocław (WSZ Edukacja).

Tutaj również mamy duże pole do popisu. Pomimo ciężkich czasów, każdego roku zakłada się mnóstwo spółek, które wymagają fachowej księgowości. To oczywiście, tylko przykłady. W szkołach policealnych czeka na wszystkich dużo interesujących i przyszłościowych kierunków. Jest bowiem mnóstwo zawodów, które również w czasach kryzysu będą wciąż niezbędne.

Tagi: , , , , ,