• Znajomość angielskiego często staje się nie jedynie zaletą, ale wręcz obowiązkiem w życiu osobistym i zawodowym

  Dlatego już jakiegoś czasu kładziony jest duży nacisk na kształcenie wielojęzyczne w naszym kraju. Język angielski jest „językiem świata” od dziesięcioleci. Prawie niemożliwym jest znaleźć państwo, gdzie nauka tego języka stała się oczywistością.

  rodzice

  Autor: Republic of Korea
  Źródło: http://www.flickr.com
  Jednakże korzyści pochodzące z nauki i dobrego opanowania języka angielskiego są niezwykłe i trudno jest je pominąć. Jeśli nie znasz języka kraju pobytu, po zwyczajnie spróbuj mówić po angielsku. Spośród wielu aglomeracji w świecie, w których codziennie na ulicy słychać język angielski Warszawa jest tylko jedną spośród stolic Europy. W każdym mieście w całym świecie, ktoś, znający język angielski nie powinien mieć najmniejszego kłopotu z porozumiewaniem się. Ale co będzie, jeżeli ni w ząb nie umiesz wypowiedzieć zdania? Może się to zakończyć totalną katastrofą, pozostanie zawsze język migowy. Bardzo często osoby wizytujące Polskę znają elementarne zwroty z przewodników turystów. Niejednokrotnie mogą nas zaskoczyć mówiąc „dzień dobry”. Znają wartość języka dlatego cenią sobie naukę języków.
  monitor i klawiatura

  Autor: Daniel Oines
  Źródło: http://www.flickr.com
  Kobieta u lekarza

  Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
  Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.
  Niemal obligatoryjnym językiem w firmach w całej UE jest angielski. Wśród wielu miast gdzie preferowany jest angielski dla firm Warszawa zajmuje wyjątkowe miejsce. To w Warszawie znalazło przecież swoje miejsce najwięcej zagranicznych przedstawicielstw i firm. Nie dziwi, że w tym mieście jak w żadnych pozostałym przywiązuje się ogromną wagę do publikacji po angielsku.

  Olbrzymia ilość publikacji w mediach, gazet, stron internetowych jest w języku angielskim. Jeśli chcemy poznać informacji ze świata, zawsze możemy kupić gazetę albo włączyć witrynę internetową, żeby je zdobyć.

  Categories: Odkrycia i badania naukowe

  Tagi: , ,

  Comments are currently closed.