• Zegarki sportowe czy biżuteryjne

  Dziś na rynku funkcjonuje sporo modeli zegarków. Do najbardziej atrakcyjnych zalicza się modele sportowe oraz biżuteryjne.

  Decydując się na zakup, trzeba zwrócić uwagę na kilka detali, które pozwolą cieszyć się zegarkiem przez długi czas. Warto zauważyć, że Zegarki damskie, powinny być oceniane według zupełnie innych parametrów niż Zegarki męskie.

  Zegarki sportowe

  zegarki fossil

  Modele sportowe są zazwyczaj dość masywne, z niemałymi przyciskami ułatwiającymi dostęp do wybranej funkcji również podczas dynamicznego ruchu. Paski a oprócz tego obudowy kopert przygotowane są z absorbujących wstrząsy i chroniących przed uderzeniami materiałów typu: guma, silikon, kauczuk lub ze specjalnego tworzywa sztucznego. Tego rodzaju materiały nie uczulają i pozwalają utrzymywać czystość i higienę nawet przy wzmożonym poceniu się podczas intensywnego treningu. Zazwyczaj występującą w tego rodzaju zegarkach funkcją jest stoper oraz dodatkowo timer, ale w specjalistycznych modelach spotkać można również: wysokościomierz, pomiar pulsu czy też głębokościomierz.

  Zainteresowały Cię opisywane informacje? Kliknij na nowy wpis (scootive.pl/hulajnogi-wyczynowe) a z pewnością dowiesz się świeżych rzeczy, które Cię zafascynują.

  Istotną cechą zegarków sportowych jest wodoszczelność, nie powinna być niższa niż 10ATM czyli 100m. Zwróćmy także uwagę, żeby wskazówki i punkty godzin miały świecącą w ciemności powierzchnię fosforyzującą. Przykładem doskonałych modeli sportowych mogą być Zegarki diesel.

  Zegarki biżuteryjne
  Opracowane w wielu przypadkach z materiałów szlachetnych, wielokrotnie bardzo bogato zdobione. Za te jubilerskie, zrobione w krótkich seriach trzeba dużo zapłacić i wielokrotnie na nie długo czekać, niemniej jednak jest bardzo wiele zegarków znanych modowych marek np: Zegarki dolce gabbana, których obudowy wykonane są na podstawie mosiądzu albo stali szlachetnej, często powlekane srebrem albo złotem. Są niedrogie, o bardzo różnorodnych formach i barwach. Za uniwersalne traktuje się takie, które posiadają dwa kolory „złoty” i „srebrny” tak zwany „bikolor”. Można je nosić do srebrnej jak i do złotej biżuterii. Zawsze należy dopytać czym pokrywany jest taki zegarek, bowiem grubość i rodzaj powłoki pokrywającej bransoletę i kopertę decydują o jego estetyce i trwałości. Zegarki biżuteryjne z reguły są na bransoletach, forma kształtu jest tu absolutnie dowolna. Taki zegarek zazwyczaj nosi się okazjonalnie. Nie musi być perfekcyjnie czytelny, nie musi również być odporny na zamoczenie, pył czy wstrząsy. Tego rodzaju zegarki powinny być traktowane jako element uzupełniający biżuterię, nie do noszenia na co dzień! Można nawet powiedzieć, że takie zegarki są traktowane jak biżuteria męska lub damska.

  Źródło: Trend shop

  Categories: Bez kategorii

  Tagi: , , ,

  Comments are currently closed.