• Zajęcia dla dzieci po zajęciach lekcyjnych

Wszystkie osoby, które posiadają dzieci nie chcą by ich pociechy siedziały przez cały wolny czas przez smartfonami. A bywa tak w dzisiejszych czasach dzieci bardzo często poświęcają całą uwagę na bawienie się sprzętem elektronicznym, albo bezproduktywne siedzenie na portalach społecznościowych. Dlatego warto zapisać dzieci na jakieś zajęcia. Jeśli chodzi o zajęcia dodatkowe dla dzieci to dobrze sprawdzić, co oferuje nam szkoła, do jakiej uczęszcza nasze dziecko.

Czasem zdarza się tak, że dzieci czekają na nas po lekcjach w świetlicy, może w takiej sytuacji dobrze by chodziły na lekcje gry na gitarze, wtedy przyjeżdżalibyśmy po nasze maluchy później. Można również zabierać dzieci natychmiast po lekcjach, jeśli jest taka opcja i potem wozić je na zajęcia do innych miejsc (link). W większych i mniejszych miastach są domy kultury, które organizują zajęcia dla dzieci w różnych grupach wiekowych. Można zapisać dzieci na lekcje tańca, można zapisać je na lekcje śpiewu, albo zajęcia sportowe. Trzeba jednak pamiętać, że kiedy zapisujemy dziecko na zajęcia dodatkowe warto wziąć pod uwagę jego zapatrywania. Może sześcioletnie dziecko nie zawsze będzie wiedziało, co chciałoby robić, ale nie zmuszajmy naszej pociechy do kółka szachowego, jeżeli będzie ono wolało zajęcia muzyczne.

na zajęciach tanecznych

Autor: Felix Padrosa Photography

Sporo razy mieliśmy kłopot ze zorganizowaniem dziecku czasu. Niby, gdy nasze pociechy mają więcej lat to powinny same sobie coś wymyślić, jednak w takiej sytuacji bardzo często nasze dzieci wybierają komputer lub telewizor: kontynuuj. Tak, więc powinniśmy sami zadbać o znalezienie zajęć dodatkowych dla naszego dziecka. Możemy zapisać nasze dziecko np. na zajęcia taneczne dla dzieci. To bardzo dobra opcja. Nie dość, że nasze dziecko pozna inne dzieci, to dodatkowo poprawi swą sprawność ruchową. Rzeczywiście warto o tym pomyśleć, zwłaszcza, że to zajęcia, które pozwalają na to, że nasza pociecha w domu również będzie ćwiczyło. Zamiast gapić się w komputer będzie wolało powtarzać sobie układ z ostatnich zajęć. Wiadomo z czasem nasza pociecha może zamiast na rumbę i zacząć uczęszczać na taniec (zobacz też: kurs tańca katowice) współczesnylub na jakieś inne tańce. Warto dać możliwość dziecku dać pokochać taniec, bo wtedy na sto procent będzie to jego pasja do końca życia.

Tagi: , , ,