• Wybór kierunku studiów to musi być niezwykle pewna decyzja. Wpływa ona bowiem na nasze losy na rynku pracy

Niełatwo w obecnych czasach wskazać osobę, która nie studiuje. Oferta edukacji w ostatnich dwudziestu latach zrobiła się tak bogata, że studentem może zostać prawie każdy. Z pojedynczej strony to wspaniałe, że jesteśmy tak nastawieni do nauki i że inwestujemy w swój rozwój.

Autor: The LEAF Project
    Z kolejnej jednak perspektywy mamy okazję także na to patrzeć bardziej negatywnie. Otóż, tak sporo osób skończyło uczelnie wyższe, że obecnie brakuje pracy. Problem ten na pewno może wystąpić na kilku płaszczyznach, a rozpoczyna się już od propozycji określonych uczelni.

Przede wszystkim zbyt wiele ludzi wybiera kierunki humanistyczne.

To warte przejrzenia materiały, dlatego nie wahaj się i sprawdź je – to zbliżona tematyka, która jest na pewno godna uwagi.

Być może teraz ten odsetek uległ zmianie, ale jeśli przeanalizujemy studentów w sumie tgo typu kierunków, to zobaczymy, że liczba jest po prostu pokaźna. To oczywiście nie kierunki studiów są odpowiedzialne za całe zło, ale nasze wybory. Bo nie ma nic złego w studiach humanistycznych takich jak politologia czy socjologia, ale często nie mamy świadomości, co kieruje nami, by obecnie to wybrać – więcej.

Powodów może być kilka. Że prościej się dostać, bo przyjmą wiele osób, że nie ma przedmiotów ścisłych i jest na pewno ciekawy. Tego typu przykładów bez wątpienia możemy wymieniać i każdy z nich jest dość logiczny. A problem polega na tym, że decydujemy się na tego typu studia i nie posiadamy planów, co po ich skończeniu robić. To jest najistotniejszy kłopot.

Myśli, zgodnie z polską dewizą, jakoś to będzie i pewnie stracimy pięć lat życia. Stąd wniosek nasuwa się dosyć prosty: studia jak najbardziej,jednak przemyślane, musimy zdawać sobie sprawę, po co, dlaczego, co te studia mi dają, czy będzie mnie interesować mnie określona dziedzina – wszedukacja.pl/dla-kandydatow/rekrutacja-krok-po-kroku/.

Jedynie w ten sposób nasze studiowanie będzie bardziej efektywne. Jest tak mnóstwo wspaniałych ośrodków akademickich jak uczelnie Wrocław i bez wątpienia wspaniale wspominać ten czas mając dobrze płatną pracę, na pewno lepiej niż marnując następny dzień w Urzędzie Pracy. Pamiętajmy więc, żeby przed wybieraniem studiów przemyśleć te kwestie, by za kilka lat niczego nie żałować.

Tagi: , , ,