• Wspaniały weekend w Krakowie, czyli które miejsca musimy obowiązkowo zobaczyć

  O tym, że Kraków jest bardzo wyjątkowy nie trzeba nikomu mówić. Mnogość zabytków, małe uliczki, kawiarenki, muzea tworzą zjawiskowy charakter tego miasta. To tutaj tworzyli najwięksi artyści oraz poeci. Warto wybrać się w podróż ich śladem, żeby lepiej poznać stolicę województwa Małopolskiego.

  rynek w Krakowie

  Kraków słynie z zamku Wawel. To w nim niegdyś decydowały się losy Polski. Spoczywa tam dużo monarchów. Są wśród nich m.in.: Jan III Sobieski, Stefan Batory, Józef Poniatowski, Michał Korybut Wiśniowiecki, Tadeusz Kościuszko oraz koronowane głowy z dynastii Jagiellonów i Wazów. Zamek Królewski na Wawelu oczarowuje swoją niesamowitą architekturą. Łączy w sobie parę stylów, do jakich zaliczamy: renesans, barok i klasycyzm. Wspaniały jest dziedziniec z krużgankami, brama wjazdowa, wieże, katedra. Miłośników sztuki zadowoli ogromna liczba różnych dzieł sztuki. Jeśli jesteśmy w Krakowie, to na Wawel zaplanujmy sobie przynajmniej pół dnia. Warto! Nie zapominajmy także o Rynku Głównym z Sukiennicami oraz Kościele Mariackim. W Sukiennicach będziemy mogli kupić przeróżne pamiątki z Krakowa, a wśród nich różnokolorowe korale, obrazy, torebki, figurki, niesamowitą biżuterię, unikatowe fotografie Krakowa oraz wiele więcej. W Kościele Mariackim będziemy mogli przede wszystkim posłuchać słynnego hejnału. Zobaczymy także słynny ołtarz Wita Stwosza, a także możemy zapalić świeczkę w specjalnej intencji, bardzo ważnej dla nas bądź naszych bliskich.

  zabytki w Krakowie

  Autor: Jonas Van den Eynde
  Źródło: http://www.flickr.com

  Na rynku możemy również przysiąść na chwilę, aby zjeść coś dobrego w okolicznych knajpkach. Musimy spróbować słynne grzane wino. Na drogę zainwestujmy w krakowskie obwarzanki. Ich smak jest nieporównywalny! Na naszej liście zabytków do zwiedzenia powinny znaleźć się jeszcze: Barbakan, baszty, zabytkowe kamienice oraz kamieniczki, Uniwersytet Jagielloński, Collegium Maius, Nową Hutę, itp. Obowiązkowo zobaczmy niekwestionowany symbol miasta, smoka, ziejącego ogniem! Znajduje się on w pobliżu Wawelu. Zdjęcie z nim to absolutna konieczność! Najlepiej w momencie, kiedy z jego paszczy buchają płomienie.

  Czas aktywnie spędzony w Krakowie będziemy pamiętać niezwykle długo. Aby mieć w domu chociaż namiastkę tego niesamowitego klimatu, zakupmy pamiątki z Krakowa (zobacz).

  Kliknij śmiało ten link i użyj źródła (https://moveforlife.pl/), żeby przeczytać większą ilość informacji na omawiany w tym miejscu temat – one również Cię zaintrygują!

  Mogą to być stare fotografie z Krakowa, magnes ze Smokiem Wawelskim, pocztówki z widokiem Rynku Głównego lub parę zdjęć. Z pewnością wywołają szczerzy uśmiech na naszych twarzach i sprawią, iż znowu zechcemy wrócić do Krakowa.

  Categories: Bez kategorii

  Tagi: , , ,

  Comments are currently closed.