• Wagi handlowe elektroniczne

  Wagi handlowe do wykorzystywania do ścisłych wyliczeń handlowych muszą mieć legalizację. Na podstawie przepisów Urzędu Miar tylko waga zalegalizowana powinna być używana na straganie, dotyczy to także sezonowej sprzedaży owoców prosto z sadu.

  waga handlowa

  Źródło: www.wagi-elektroniczne.pl

  Ostrzegamy przed zakupem tanich wag sklepowych na aukcjach internetowych, gdyż będą to bez legalizacji. Najpopularniejsze wagi handlowe z legalizacją firmy CAS, Digi i Dibal można kupić za co najmniej 480zł. Wagi z tego sklepu mają funkcję wyliczania ceny, a jeżeli mają urządzenie do drukowania, to wagi sklepowe mają także funkcje sumy. Wagi sklepowe można nabyć z wewnętrznym akumulatorem lub wagi na baterie, każda waga w standardzie posiada zasilanie sieciowe.

  Sklepowa waga wyposażona jest w dwa wyświetlacze do prezentowania masy produktów oraz należności i od strony klienta jaki i użytkownika. Wagi handlowe do stosowania na ladzie sklepowej|chłodniczej, gdzie eksponowane produkty zasłaniają wyświetlacz od strony kupującego, tam znajdują zastosowanie sklepowe wagi w wyświetlaczem na słupku. Wagi z wysięgnikiem są odrobinę droższe, ale ułatwiają zagospodarowanie przestrzeni wokół wagi. Porządne wagi sklepowe mają pamięć cen PLU. Warto również zapytać sprzedawcę czy waga posiada funkcję euro, która będzie niezbędna w chwili przystąpienia Polski do strefy euro. Większość wag wyposażonych jest w złącze interface, który można podłączyć do kasy fiskalnej.

  Dobrze jest przed zakupem wybrać czy chcemy podpiąć wagę do kasy fiskalnej czy nie. Jeśli potrzebujemy podłączyć wagę do kasy to lepiej kupić wagę z portem ARJ. Szczególnym przykładem wag handlowych są wagi sklepowe z możliwością wydruku etykiet (sprawdź na ). Dzisiejszy sklep powinien być wyposażony w solidną wagę z drukarką etykiet oraz dobry program magazynowy. Waga z drukarką etykiet podpięta do PC ułatwia obsługę klienta, ale przede wszystkim zezwala na bezpieczne zarządzanie sprzedażą i zamówieniami produktów. W ofercie posiadamy wagi etykietujące z wyświetlaczem lcd firmy Bizerba do przedstawiania reklam, ponadto przedstawiamy samoobsługowe wagi z drukarką etykiet.

  Categories: Bez kategorii

  Tagi:

  Comments are currently closed.