• W jakiego typu gry korzystniej jest grać: w komputerowe czy planszowe?

  Rynek gier jest nader dynamiczną branżą. Corocznie zostaje wydanych tu cała masa tytułów. Ludzie ciągle je kupują, ponieważ w naszych ciężkich czasach gry stały się odskocznią od trudów dnia codziennego. Zarówno gry planszowe, jak i komputerowe cieszą się dużą popularnością. Jedni wolą wirtualny świat, drudzy grę wśród najbliższych. Które gry są lepsze: planszowe czy wirtualne?

  konferencja na temat gier

  Autor: Vancouver Film School
  Źródło: http://www.flickr.com
  Rynek gier komputerowych rozwija się współcześnie w bardzo szybkim tempie (w tym miejscu możesz się o tym przekonać: gry kompatybilne z Xbox One). Co jest tego powodem? Ma na to wpływ niewątpliwie rozwój techniki, która umożliwia wcielenie się w podziwianego przykładowo piłkarza i rozegranie upragnionego meczu. Dla większości internautów rozgrywka w europejskich rozgrywkach piłkarskich jest niemożliwa. Ale dzięki grom wirtualnym można poczuć smak tego pięknego wydarzenia. Gry pomagają wczuć się w grę tych zawodników i doświadczyć rywalizacji na obiektach Europy czy świata.

  Wysoka jakość tych gier sprawia, że zyskuje się doskonały komfort gry i emocji które z niej wynikają. Podobnie jest również z innymi gatunkami gier. Gry strategiczne są na bardzo wysokim pułapie (tutaj przykłady: ). Potrafią w jednej chwili przedostać użytkownika w dowolne miejsce świata. Zaletą gier wirtualnych może być to, że można w nie grać nie wychodząc z domu za pośrednictwem sieci. Jednakwystępują tendencje do ukazywania przemocy, co może nie być na rękę niektórym matkom.

  Może warto wobec tego spróbować poznania świata gier planszowych. Aktualnie gry planszowe są wykonane z wysokiej jakości materiałów. Wysoki komfort gry i precyzja wykonania powodują, że partie rozgrywa się niezwykle przyjemnie. Planszówki mają co więcej pewną cechę, której nie mają gry na komputer. Mianowicie sprawiają, że w grze uczestniczyć może cała rodzina przy wspólnym stole. A to bardzo mocno wpływa na budowanie trwałych relacji z najbliższymi. Szczególnie jest to istotne w czasie, gdy brakuje nam czasu na wspólne spotkania. I to czyni gry planszowe wartymi polecenia. Oczywiście wybór między grami planszowymi a komputerowymi to rzecz gustu. Ale dla uściślenia relacji międzyosobowych gry planszowe są lepsze.

  Categories: gry i e-sporty, Publikacje warte uwagi i warte czasu, Randkowanie jest dla każdego, Seans dla każdego, Zainteresowania i czas wolny

  Tagi: , ,

  Comments are currently closed.