• W jaki sposób rozliczać pit 11? Jaka jest zasada? Na jakie kwestie zwracać uwagę?

  PIT 11 to podstawowa informacja o przychodach, dochodach, jak i kosztach i pobrań danej kwoty na podatek dochodowy od osób fizycznych. Taka informacja jest konieczna do właściwego przygotowania rocznego zeznania innego rodzaju jak pit 37 lub pit 36.
  Często możemy usłyszeć od znajomego, że teraz dostałem pit 11 i co trzeba z tym zrobić, jak się z tego rozliczać? O przedłożenie pit 11 Podatnik nie jest zmuszony wnioskować, gdyż to płatnik powinien wystawić i przedłożyć informację z własnej inicjatywy.

  Zegary LEFF Metlev

  Autor: Calvado
  Źródło: Calvado
  W konkretnych sytuacjach zamiast tego typu pitu, może wystawić pit 40, lecz tylko na wniosek podatnika, jaki zostanie przedłożony przed 10 stycznia roku następnego po rozliczanym roku podatkowym.

  reklama

  Autor: Azchael
  Źródło: http://www.flickr.com
  W tego typu sytuacji pit 40 będzie zastępować pit 11, zaś podatnik nie jest zmuszony dodatkowo rozliczać się już z organem skarbowym.

  Podoba Ci się nasz wpis? Przejdź zatem do kolejnego wątku i zweryfikuje jakie ekstra źródło (https://ksiegowosc-kruger.pl/doradztwo%20podatkowe.php) stało się naszą inspiracją. Miłej lektury!

  W sytuacji jeżeli są to zagraniczne wypłaty, w określonych sytuacjach pit 11 zastępowany jest informacją IFT. Najważniejszą formę przekazania pit 11 do urzędu skarbowego jest forma elektroniczna, tzw. rozliczenie pit online-rozliczenie pit online. Płatnik jednak nie musi korzystać z e-podpisu. Wystarczy zestaw danych, który jest potwierdzeniem autoryzacji.

  Inni płatnicy, takie jak spółka z.o.o. powinny jednak mieć taki podpis. W określonych przypadkach jesteśmy w stanie wysłać do urzędu pit 11 drukowany.

  Pamiętajmy także, iż jak mamy jakieś problemy z wypełnieniem pitu to zawsze można skorzystać z pomocy, na przykład z programów komputerowych do wypełnienia pitu. To bardzo powszechny, intuicyjny sposób dla każdej osoby. Znacząco ułatwia to całe działanie, z pewnością więc warto to wykorzystać.

  Categories: Instytucje charytatywne, Polityka i historia od podstaw, Statystki dla każdego

  Tagi: , , ,

  Comments are currently closed.