• Spróbujmy zainteresować muzyką swoje dziecko!

Takie dziecko, które od wczesnego dzieciństwa sukcesywnie rozwija swoje talenty muzyczne niewątpliwie ma sporo bardziej znaczące szanse na to, aby bądź co bądź podbić świat własnymi umiejętnościami. Wiadomo: zapewne dziecko nie posiada aż tak wiele talentu, motywacji, ale trzeba uwierzyć w swoją pociechę. I właśnie dlatego nie ma nic nieodpowiedniego w tym, aby posłać własną latorośl na lekcje grania na jakimś instrumencie. A może altówka to doskonały instrument?

Gra na skrzypcach i wiolonczeli

Autor: Ted and Jen
    Ogólnie nie znamy zbyt wielu popularnych muzyków wyspecjalizowanych w grywaniu na akurat altówce, ale tak czy siak to jeszcze nie znaczy, że pomniejszanie fajności altówki ma sens. Ogólnie altówka to fantastyczny instrument. Choć tak czy siak wybranie odpowiedniego instrumentu nie jest aż takie oczywiste – sprawdź ceny w sklepach internetowych: smyczkowe altówki.

Zapamiętajmy, że jeżeli zamarzyły się dla imprezy integracyjne gdańsk nas choćby skrzypce, lecz dziecko całkowicie nie zamierza zaakceptować tej propozycji muzycznej, bez cienia wątpliwości nie możemy zbytnio naciskać. Bo po co? Najczęściej ciąganie dziecka na siłę tak czy siak nie będzie dawać odpowiednich skutków. Naprawdę warto dać dzieciakowi nieco więcej luzu, a będzie dobrze.

Trzeba także docenić rzetelną opinię nauczyciela – czyli jeśli doświadczony nauczyciel rzeknie, że w przypadku naszego dziecka altówka czy kontrabasy w zupełności nie wchodzą w grę, no nie każdy ma indywidualne predyspozycje do określonego instrumentu, nie ma większego sensu nie zgodzić się z tym, poszukiwać innego nauczyciela, bo instrument muzyczny musi przede wszystkim dawać dużo radochy (u nas znajdziesz najlepsze oferty w przystępnych cenach: instrumenty smyczkowe wiolonczele). A jeśli dziecko z niczym nie będzie sobie radziło, ciężko nie dojść do takiego wniosku, iż to nie dla niego. No cóż, nie można powiedzieć, że jest inaczej. Spokojnie: jakiś tam fajny instrument muzyczny idzie znaleźć!

To wszystko zależy tak naprawdę od tego w jaki sposób do muzyki podchodzi młoda osoba. Pewne dzieciaki zaakceptują tylko gitarę elektryczną bądź granie na perkusji, ale trochę wrażliwsza osoba powie swoim rodzicom, iż przynajmniej na ten moment nie ma fajniejszego instrumentu muzycznego, niźli wiolonczela. Choć akurat wiolonczele są ogólnie instrumentami, które wymagają mocno ponadstandardowych umiejętności muzycznych, bożego talentu i motywacji.

Tagi: , , ,