• Różnorodne pomysły na hobby poza domem – ciekawe pomysły na ferie i podróże

  Współczesność z reguły się opisuje jako erę aktywności i podzielności uwagi – zajmowanie się wieloma czynnościami, nadzwyczaj równocześnie, jest uznawane teraz za oznakę zdrowia i witalności, a często także inteligencji.

  Rower sportowy

  Autor: …some guy
  Źródło: http://www.flickr.com

  W dwudziestym pierwszym wieku jest jednak również bardzo ważne, by łączyć wysiłek umysłowy z fizycznym – dotleniony mózg potrafi przyswajać informacje znacznie szybciej, a po pewnym czasie efektem jest też mniejsza podatność na znużenie i bóle głowy.

  Zajmowanie się sportem nie jest również jedyną opcją – znakomitym sposobem jest też sporadyczne udawanie się na różne wycieczki, które idealnie zaspokajają wrodzoną ciekawość świata, potrzebę poruszania się i dostępu do słońca , a także prawidłowe dotlenienie organizmu. Osoby z reguły podróżujące, oprócz szczególnych doświadczeń, często odznaczają się także dużym obyciem we świecie, otwartością, a nieraz i znakomitymi umiejętnościami komunikacyjnymi, które pozostały wypracowane w trakcie podróży.

  Do innych ciekawych okazji do spędzania czasu poza domem da się też dodać pikniki , a także festiwale. Takie atrakcje jak chociażby możliwość nauki strzelania z łuku, słuchanie koncertu w terenie, uczestniczenie w rozmaitych warsztatach rzemiosła lub zgłębianie tajników malarstwa w plenerach to świetna i niezwykła okazja, aby rozszerzyć własną wiedzę i horyzonty. W kraju da się wyszukać niezwykły wybór rozmaitych konwentów, koncertów plenerowych , a także festiwali – na pewno każdy może znaleźć coś najkorzystniejszego dla siebie. Dla wielu ludzi chodzenie na festiwale stało się tradycją i stylem życia – są, poza ofertą rozrywkową, znakomitą okazją na poznawanie nowych osób w miłej atmosferze – .

  Wbrew obiegowej opinii, koneserzy gier (także komputerowych) oraz książek o fascynującej fabule bynajmniej nie powinny kupować pomiędzy aktywnościami na świeżym powietrzu a swoimi pasjami – takim jednostkom na pewno muszą przypaść do gustu LARP-y, czyli miks gier fabularnych z grą terenową i cosplayem.

  Zabawa w ogrodzie

  Autor: Calvado.pl
  Źródło: Calvado.pl

  LARP to znakomita okazja na poznawanie osób o takich samych zainteresowaniach, przyjemne spędzenie czasu, zażycie rześkiego powietrza – zazwyczaj także w nastrojowych sceneriach, ponieważ wybrane LARPy odbywają się w zamkach, w lasach albo specjalnie przeznaczonych o tego polach. LARP to także znakomita zabawa dla osób ceniących chociażby odrobinę aktorstwa – aby sprawnie się bawić, najlepiej znakomicie wczuć się w postać. Nieraz posiadają także unikalne walory literackie – są to tak zwane larpy nordyckie.

  Categories: Bez kategorii

  Tagi: , , ,

  Comments are currently closed.