• Pozalekcyjne zajęcia z polskiego dla obcokrajowców – gdzie warto posłać malucha?

  Kiedy rozpoczyna się wrzesień duża liczba rodziców zaczyna szukać zajęć dodatkowych dla swoich maluchów. Oczywiście oferta jest szeroka – od aktywności sportowych po artystyczne, pozwalające zrozumieć świat i taneczne. Jest także bardzo szeroka pula lekcji językowych. Na które zajęcia warto zgłosić dziecko?

  szkoła

  Autor: North Devon Council
  Źródło: http://www.flickr.com
  Lekcje języków obcych dla maluchów i nieco starszych dzieci, szczególnie tych popularnych języka polskiego lub niemieckiego, są bardzo popularne. Dawno temu przeminęło myślenie, iż języka poslkeigo możemy zacząć się uczyć gdy oswoiliśmy już dostatecznie dobrze język ojczysty. Obecnie na kurs polskiego wysyła się już małe dzieci, żeby uczyły się języka od najmłodszych lat. Najczęściej wybiera się dla nich szkołę językową. Są szkoły, które uczą konkretną metodą już kilku miesięczne dzieci. Szkoła językowa daje regularne zajęcia i oswajanie się z językiem od najmłodszych lat – kursy języka polskiego dla obcokrajowców.

  Chociaż kurs polskiego w sieciowej szkole, znanej na całym globie, nie jest tani, dobrze jest zapisać malucha i uważnie śledzić postęp w nauce. Jeżeli zachęcamy dziecko do podśpiewywania piosenek, odgadywania słówek albo nazywania przedmiotów, stosujmy pozytywne wzmocnienie i dawajmy małą nagrodę za każdy, nawet najmniejszy przejaw radości z nauki. Kurs poslkiego dla dzieci i młodzieży często organizowany jest również przez domy kultury. Ponieważ instytucje te podlegają władzom miasta i z funduszy miasta są finansowane, kursy te bardzo często mają dość niską cenę. Niestety, czasami przekłada się to na poziom lekcji. Czasami grupa rodziców mieszkających blisko siebie zatrudnia polonistę na godzinę albo dwie w tygodniu, żeby udzielał lekcji grupie maluchów.

  dziecko w trakcie nauki

  Autor: Luis Vidal
  Źródło: http://www.flickr.com
  Takie rozwiązanie pomaga zaoszczędzić czas, lecz miejmy na uwadze, iż to popularny sposób studentów filologii polskiej na dorobienie sobie. Niestety, studenci nie zawsze przygotowani są do nauki języka małych dzieci i bywa, że student dopiero sam uczy się na swoich uczniach, jak przekazywać wiedzę. Ze wszystkich propozycji najlepiej zapowiada się jednak szkoła językowa.

  Pamiętaj, że masz możliwość odszukać dane na opisywany wątek, więc kliknij w link oraz przeczytaj tu (http://kamiland.com.pl/) wiadomości, które będą Ci konieczne.

  Jeśli z powodzeniem organizuje kursy językowe od lat, z pewnością może pochwalić się nie tylko ogromną grupą usatysfakcjonowanych i wyedukowanych uczniów, lecz również liczbą słów do opanowania przez rok, sprawdzonymi materiałami i nauczycielami przygotowanymi do pracy z najmłodszymi dziećmi.

  Categories: Bez kategorii

  Tagi: , , ,

  Comments are currently closed.