• Parę przydatnych informacji na temat sprzętu fotograficznego, jak wybrać odpowiedni obiektyw do swojego aparatu.

  Aparat fotograficzny

  Dzisiaj na rynku fotograficznego sprzętu popularne są dwa rodzaje urządzeń. Pierwszym z nich są zwykłe kompakty, sprzedawane w bardzo dużej liczbie modeli. Da się zakupić niewielki, mieszczący się w każdej torebce aparacik, a można także nowoczesny model z potężnym zoomem. Charakterystyczną cechą tych aparatów jest jednolita budowa, nie ma możliwości ich rozbudowania i zmiany jakiś części.

  Cyfrówka
  Autor: Falcon® Photography
  Źródło: http://www.flickr.com
  Kolejną grupę aparatów stanowią lustrzanki cyfrowe. Są one znacznie bardziej profesjonalne od kompaktów, posiadają również więcej możliwości i także koszt ich kupna jest większy. Natomiast ich główną zaletą jest modułowa budowa. Za samo wykonywanie zdjęć odpowiada tak zwane body, lecz wszystkie pozostałe komponenty da się skonfigurować w dowolny sposób. Standardowo wybierając aparat dostaje się jakiś przeciętny obiektyw, jaki niektórym w pełni wystarcza do fotografowania, ale inni od razu zaczynają się rozglądać za następnym. Wynika to z tego, że różne obiektywy są przeznaczone do różnych zdjęć, i chcąc wykonywać zdjęcia w różnych warunkach trzeba ich mieć kilka.

  W rzeczywistości często się okazuje, że zakup aparatu cyfrowego to dopiero początek wydatków, zwłaszcza jeżeli fotografia miałaby się stać ogromną pasją. Chcąc posiadać możliwość wykonywania zdjęć w różnych warunkach należy w pewnej chwili jeszcze raz odwiedzić sklep fotograficzny i rozbudować swój zestaw o parę obiektywów o różnych zastosowaniach – polecana strona www. Na pewno przyda się jeden do fotografowania z większej odległości, jeden do zdjęć makro, a zapewne wykorzystany zostanie również obiektyw szerokokątny. Tu na przykład bardzo polecany przez miłośników fotografii jest model sigma 10-20 – sklep ze sprzętem fotograficznym Sigma ProCentrum. Zadebiutował on w sklepach już parę lat temu, ale przez swoje doskonałe parametry i atrakcyjnej cenie bez przerwy jest on do kupienia w wielu dobrych sklepach fotograficznych. Obiektyw ten polecany jest do fotografowania plenerów oraz wnętrz, producent kieruje go do półprofesjonalnych i profesjonalnych zastosowań. Lecz zupełni amatorzy chcący robić ładne zdjęcia również będą z niego usatysfakcjonowani, bo fotografie zrobione przy jego pomocy są naprawdę dobrej jakości.

  Categories: Zainteresowania i czas wolny

  Tagi: , , , ,

  Comments are currently closed.