• Oprawa jako zobrazowanie zawartości

  Dla każdego, kto lubi, czyta i kupuje książki zawsze najważniejsza jest zawartość, aczkolwiek obwoluta książki także ma znaczenie.
  Okładka książki winna odzwierciedlać jej treść, dlatego powinna być przemyślana.

  okładka
  obraz
  Można wykorzystać rysunki i inne grafiki, które uwydatnią styl i zawartość książki. Barwna ilustracja jednej ze scenek, bądź portret głównego bohatera z pewnością uruchomią wyobraźnię i zachęcą do sięgnięcia właśnie po tę książkę. Większość amatorów czytania preferuje ładnie i ciekawie zapakowaną treść.
  Chociaż okładka książki to głównie projekt graficzny, znacząca jest także zawartość na niej umiejscowiona.

  Jeżeli niniejszy post jest dla Ciebie godny zainteresowania, to przeczytaj też ten udostępniony (http://osadaempatia.pl/) tu wpis – on także okaże się warty uwagi.

  Oprawa w szczególności ma realizować naczelną funkcję promocyjną. Tytuł, również imię i nazwisko autora muszą być wyraźnie zauważalne, toteż tak ważne jest ich stosowne rozlokowanie. Nadruki powinny być dobrze widoczne, nie zlewające się z tłem, na jakim są umiejscowione i napisane ciekawą czcionką. Oprawa winna upraszczać oddanie tej zawartości, a nie ograniczać, lub wprowadzać w błąd. Okładka to zewnętrzna osłona bloku publikacji na trwałe z nią złączona. Są okładki w twardej i miękkiej oprawie. Okładkę wytwarza się z trwałego papieru, tektury, płótna, lub tworzywa syntetycznego. Jest główną wizytówką książki, na nią bowiem w pierwszej kolejności pada spojrzenie czytelnika.

  Tylna płaszczyzna ma możliwość zawierać wiadomości na temat pisarza, lub recenzję treści.
  Nie ma nic bardziej miłego niż wygodnie usiąść w fotelu i pogrążyć się w urzekającą opowieść zawartą w pięknie wydanej książce.

  Categories: Bez kategorii

  Tagi: , , ,

  Comments are currently closed.