• Obsługa techniczna koncertów istotnym elementem tego typu uroczystości

  Gdy wybieramy się na imprezę rozmyślamy o milionie atrakcji, o tym, że będzie ekstra zabawa. Każdy liczy na to, że zapamięta daną imprezę na bardzo długi czas. Jednak żeby wszystko było rzeczywiście ekstra zabawą musi się przy tym wszystkim bardzo namęczyć obsługa techniczna imprez.

  Osoby pracujące w obsłudze technicznej mają świadomość, że już wiele godzin przed rozpoczęciem imprezy muszą o wszystko zadbać. Począwszy od ogarnięcia w odpowiednich miejscach barierek, przez upewnienie się czy scena jest w odpowiedni sposób rozstawiona, a kończąc na zwróceniu uwagi na montaż oświetlenia scenicznego i na zwrócenie uwagi na nagłośnienie również. Oczywiście są technicy zajmujący się tym, co wiąże się z bezpieczeństwem imprezy, technicy od światła i osoby od odpowiedniego nagłośnienia. Jednak to wszystko nazywa się techniczną obsługę imprezy. Do tego trzeba dodać stworzenie odpowiednich warunków osobom, które będą miały uświetnić konkretną imprezę. Czyli część osób tzw. technicznych zajmuje się tzw. garderobą a część cateringiem. Wszystko po prostu powinno być zapięte na ostatni guzik.

  Scena na imprezach

  Wszystkie osoby, które mkną na jakąkolwiek imprezę chcą się dobrze bawić.

  obsługa techniczna rozstawia scene

  Autor: Piotr Drabik
  Źródło: http://www.flickr.com

  Artyści chcieliby przekazać jak najwięcej emocji ludziom, którzy zjawią się na koncercie, czy też na jakimkolwiek innym widowisku. Ale artyści zdają sobie sprawę z tego jak ważne jest między innymi oświetlenie sceniczne () i nagłośnienie estradowe. Bez właściwego oświetlenia nie będzie fajnego show. Podobnie bez odpowiednio ogarniętego nagłośnienia impreza będzie słaba. Dlatego tak ważne jest, żeby zatrudnić dobrą obsługę techniczną. Wiadomo, że część zespołów posiada swych techników, którzy jeszcze zajmują się tym żeby zespół odpowiednio było słychać ze sceny. To bardzo ważne, bo to pozwala na danie naprawdę dobrego koncertu. Podobnie, kiedy chodzi o oświetlenie. Jeżeli ma być wystawiana jakaś sztuka albo koncert pokazy laserowe – potrzebne jest uzupełnienia muzyki grą świateł, to również bardzo ważne jest, to, w jaki sposób zostaną ustawione światła i kto będzie za nie odpowiedzialny w czasie koncertu. Więcej na

  W tych czasach wszystkie wystąpienia, każda impreza to istne szaleństwo. Jeśli artysta ma chęć rzeczywiście się wyróżnić, trzeba mieć wszystko dopięte na ostatni guzik, a to nie byłoby realne, gdy obsługa techniczna imprez nie będzie tak profesjonalna.

  Categories: Bez kategorii

  Tagi: , , ,

  Comments are currently closed.