• Największe zalety studiowania w dolnośląskim Wrocławiu

Wrocław to wspaniałe miasto, które niewątpliwie szybko się rozwija. Wychodzę z tego założenia, że nie ma w Polsce wielu bardziej atrakcyjnych miast, aniżeli największe miasto na Śląsku. Oczywiście Wrocław nie jest tylko piękny, powodujący, że mieszkańcy oraz turyści mają okazję nacieszyć swoje oko niesamowitymi widokami.

Wrocław to także jeden z największych ośrodków uniwersyteckich w Polsce – sam studiuję we Wrocku, choć wywodzę się z Rzeszowa, a więc transport na Dolny Śląsk zajmuje mi wiele czasu. Jednak nie żałuję – zostanę w mieście na studia II stopnia – może nawet osiedlę się na stałe.

W zasadzie we Wrocławiu działa dużo szkół wyższych – wiadomo, w ciągu ostatnich dwóch dekad wiele się w polskich miastach namnożyło takowych miejsc. Oczywiście uważam, że ta najsolidniejsza szkoła wyższa we Wrocławiu to bez dwóch zdań Uniwersytet Wrocławski. Chociaż działają także szkoły prywatne – spora część z nich to porządne placówki, które gwarantują studentom bardzo dobre warunki. Czyli prawda jest taka, że studiowanie we Wrocławiu jest kapitalnym pomysłem. Osobiście jestem naprawdę usatysfakcjonowany!

uniwersytet

Autor: Maryland GovPics

Wrocław to zróżnicowana oferta – a więc mamy okazję studiować niemal wszystko. Niemiecki, budownictwo, psychoterapia, prawo, no po prostu wszystko. A jeszcze na dodatek Wrocław to niesamowite miejsce do życia. Czyli student zasadniczo nie będzie uskarżał się na nudę, bo rozrywek w stolicy woj. dolnośląskiego nie brak. Moim skromnym zdaniem tylko w Krakowie jest tak samo udane życie studenckie. Zero przesady, studiowałem na Uniwersytecie Jagiellońskim, a więc mam jakieś porównanie.

A jeszcze oprócz tego dużym atutem miasta jest niezła sytuacja ekonomiczna. A więc student, który nie chciałby brać pieniędzy od własnych rodziców – przykładowo, jak najbardziej może błyskawicznie, bez dużego problemu, pozyskać zatrudnienie. Po studiach także powinno się znaleźć. Podsumowując: poszukujesz odpowiedniego miasta uniwersyteckiego? Zatem Wrocław to czołówka. Jeśli masz inną opinię, z ogromną chęcią przedyskutuję ją z Tobą. Jednak tak czy siak naprawdę nie dam się przekonać, ponieważ bardzo lubię Wrocław oraz jego niepowtarzalne walory edukacyjne.