• Korzystnie mieć swoje hobby. To najbardziej korzystny sposób na interesujące życie, to też dobre, żeby przerwać szarzyznę życia

  Życie nie musi być wcale nudne i bezbarwne. Czasem do szczęście potrzeba naprawdę niewiele, żeby było lepiej i bardziej ekscytująco. Zdarza się, że nasze życie zmieniają inni ludzie, czasem dzieje się tak, gdy zmieniamy pracę lub mieszkanie. Emigracja do innego kraju także może mieć większy wpływ na nasze życie. Czasem genialnym pomysłem jest wzięcie pod dach jakiegoś zwierzaka: kota, czy psa. Najlepszy zaś sposób jest jednocześnie najłatwiejszy i najtrudniejszy.

  bieganie jako hobby

  Autor: Peter Mooney
  Źródło: http://www.flickr.com
  Ten sposób to odnalezienie własnego hobby. Czyż z jednej strony nie jest banalnie proste. No bo co to, jest tak wiele możliwości, jak na przykład dla plastyków. Zaraz jednak ukazują się się uzasadnione pytania – jakie hobby pastele suche będzie dla mnie idealne? No więc jak to będzie? Łatwo czy trudno? Prostej odpowiedzi na to trudne pytanie nie ma. Najlepiej zaś chcąc odnaleźć hobby sprawdzić, kim jesteśmy, musimy poznać siebie. Niektórym takie postawienie sprawy może się wydawać dziwaczne, bo jak to „poznać siebie”? Kto zna mnie lepiej lepiej, jak nie ja?

  To oczywiście uproszczenie sprawy, gdyż całe życie poznajemy swoje własne ja i nigdy, ale to nigdy nie nie będziemy się mogli określić, że coś zrobimy, a czegoś nie. Oczywiście, dobrze, jak znamy swoje mocne strony, a tym bardziej słabe, bo wtedy nasz dystans do siebie jest większy, lecz wiele osób tak naprawdę nigdy nie zwraca specjalnie uwagi na inny aspekt: swoje wnętrze. A jest ono wielce bogate, nigdy zaś nie pozostaje obojętne (na przykład uwielbiamy zwierzęta: i witaminy dla psów). Mamy przecież pewne cechy, doświadczenia, przyzwyczajenia, które determinują nasze wybory, także to w zakresie hobby. Tak więc, kiedy będziemy się zastanawiać, jakie hobby jest dla nas najlepsze, to pierwsze co powinniśmy zastanowić się, czy faktycznie już siebie znamy.

  Dopiero, gdy odpowiedź będzie pozytywna będzie można przystąpić do ambitnego planu budowy swojej pasji. Niektórzy maja bardziej bezproblemowo, bo hobby posiadają od zawsze. Może zarazili się nim za młodu albo mają to po rodzeństwie, inni zaś muszą rozglądać się za tym, a czy znajdą, to zależy od tego, czy naprawdę siebie poznają. A jak jest z Tobą? Czy masz hobby, czy musisz zajrzeć w głąb siebie w poszukiwaniu posiadanej przez siebie osobowości?

  Categories: Bez kategorii

  Tagi: ,

  Comments are currently closed.