• Kiedy dana szkoła językowa jest godna polecenia? Jaka musi być? Na co zwracać uwagę?

Dobór szkoły językowej powinien być na pewno pomyślany. Pod uwagę wypada brać sporo czynników, zdając sobie sprawę, które z nich są na pewno konieczne, a które mają pośledniejsze znaczenie. Niestety mnóstwo ludzi popełnia błędy przy wyborze.

nauka

Autor: www.iStock.com
    Źródło: nauka,edukacja
    Naturalnie szkołę zawsze mamy szansę zmienić, jednak czy nie szkoda czasu i pieniędzy, które będziemy tracić podejmując się złego wyboru? Tymczasem stosując kilka prostych zasad możemy uchronić się przed złą decyzją.

Często chcemy,aby szkoła językowa znajdowała się niedaleko naszego miejsca zamieszkania. Albo wybieramy szkołę która należy do ogromnej, ogólnopolskiej czy nawet światowej, sieci. (Angielski dla dzieci Wrocław) Jednak ulokowanie szkoły nie ma żadnego wpływu na poziom nauczania, a z sieciami różnie bywa. Szkoła szkole nie zawsze jest równa i w ramach jednej sieci możemy odszukać szkoły o znacznym standardzie, jak i te gorsze. Nieodzowne w wyborze mogą być opinie, które możemy znaleźć na temat konkretnych szkół w sieci.

Należy jednak być uważni – nie zawsze opinie w sieci, szczególnie te negatywne, są bowiem odbiciem rzeczywistości.zazwyczaj to po prostu niemiłe posunięcia konkurencji czy rozgoryczonych pracowników. Podobnie zbyt pochlebne opinie mogą być zabiegiem marketingowym, chcącym zachęcić potencjalnych klientów. Zdecydowanie znacznie bardziej obiektywne będą opinie naszych przyjaciół. Jeżeli ktoś bliski jest zadowolony ze szkoły językowej, jak szkoły językowe Wrocław i poleca nam ją, warto takiej opinii posłuchać.

słowniki

Autor: Sarah Joy
    Tym, na co nieczęsto patrzymy, a ma niebagatelne znaczenie, są wykładowcy i stosowane w szkołach metody uczenia. Przed rozpoczęciem nauki sprawdźmy kwalifikacje lektora. (Szkoła Demostenes) Oczywiście bardzo ceni się native speakerów, nie zapominajmy jednak, że nie każdy ma kompetencje, by uczyć innych. Zdecydowanie lepszym nauczycielem będzie lektor polskojęzyczny z wykształceniem nauczycielskim, niż native speaker będący na przykład… inżynierem. poza tym metod nauczania jest całe mnóstwo i niełatwo jednoznacznie stwierdzić, czy któreś z nich są lepsze od pozostałych. Tak naprawdę wybór najlepszej metody jest kwestią niezwykle indywidualną i jest zależny od posiadanych przez nas predyspozycji, jak również od tego, jakich efektów oczekujemy.

Tagi: , , , , ,