• Jeśli chcesz polepszyć wyobraźnię swojego dziecka – zainwestuj swój czas i pieniądze w tradycyjne sposoby wychowania.

  Postęp cywilizacyjny obejmuje już dzisiaj nie tylko dorosłych, zarabiających ludzi. Odkrycia i cuda teraźniejszego wieku zawładnęły także najmłodszą częścią społeczeństwa, co niestety nie oddziałuje korzystnie na ich rozwój. Nowoczesne odkrycia teraźniejszego wieku tyczą się każdej dziedziny naszej egzystencji.

  Książka z niebieską okładką

  Autor: umairadeeb
  Źródło: http://www.flickr.com
  Jeśli rozmyślamy o naszych podopiecznych – teraz nie są już podwórkowymi łobuzami, czy domowymi duszami towarzystwa, maniakami gier planszowych, zabawek, pluszaków, lalek, plastikowych aut itp. W dzisiejszych czasach, są już prawdziwymi amatorami laptopów, telefonów, tabletów, I phone`ów i innych. Szkoda że, świat naszych podopiecznych sprowadził się do cyberprzestrzeni. Poza obowiązkową nauką w szkole, nie posiadają już przedmiotowych zainteresowań, co sprawia, iż nie chętnie sięgają po jakiekolwiek dodatkowe książki, czasopisma.

  Nie zasypiają przy czytaniu rodziny, a przy opracowanych audiobookach. Księgarnie i biblioteki, pełne fantastycznych książek dla dzieci, przeżywają kryzys, dawne bajki idą w zapomnienie. Książki dla dzieci, to typowa kolebka i moc prawdziwego okresu młodzieńczego, dlatego w szkołach, mediach oraz domach kultury, czy miejscach publicznych, zwraca się do rodziców o to, aby chcieli ograniczać nowoczesne formy rozrywki.

  Powinno się zdecydowanie zachęcać dzieci i młodzież do szukania hobby, spotkań przyjacielskich, a przede wszystkim do czytania. Książki dla dzieci, kształtują umysł i wyobraźnię, wywołują wzruszenia. Nie należy odnosić się do ofert multimedialnych jak metody wyręczenia rodziców w zajmowaniu się pociechami. Trzeba, jak dawniej, ofiarować im czas – polecamy.

  Każdy rodzic powinien walczyć z dzisiejszym rozwojem cywilizacyjnym i przejść na ustępstwo. Maluchy oprocz nowoczesnych urządzeń nadal pragną miłości, dobra, troski, zainteresowania. Czytanie do snu , nawet przez niedługi odcinek czasu powoduje, iż dziecko po czasie czuje się spokojniej i jedyną radością nie są tylko elektroniczne akcesoria.

  Przy współczesnym rozwoju technologicznym i trybie życia, zaleca się nadal trzymać dawnych metod wychowywania dzieci. Książki dla dzieci, gry planszowe, czy aktywności ruchowe oddziałują na nie bardziej pozytywnie.

  Categories: Bez kategorii

  Tagi: , , , ,

  Comments are currently closed.