• Jak uzyskać dofinansowanie unijne?

  Jeżeli rozważamy zagadnienie dotacji z UE, powinniśmy przeanalizować jedną z opłacalnych możliwości, jaką jest skorzystanie z leasingu. Należy jedynie spełnić kilka wymagań, by bez przeszkód skorzystać z tego rodzaju formy pomocy.

  pieniądze w walucie euro

  Autor: Butz.2013
  Źródło: http://www.flickr.com
  Trzeba rozpocząć od tego, że leasing dofinansowany z UE jest właściwy dla właścicieli firm, którzy chcą kupić maszyny, narzędzia lub nieruchomości. Dobrze jest tutaj jednak pokreślić, iż fundusze unijne dla małych firm i dla średnich firm są o wiele chętniej przydzielane, niźli dla tych największych. Bez znaczenia jest typ działalności – jest on obojętny. Jak w związku z tym można otrzymać dofinansowanie?

  Pierwszym krokiem jest sklasyfikowanie kosztów, a zatem zorientowanie się czy wchodzą one do jakiegokolwiek dofinansowania. Jeśli nie ma dla nas właściwego programu, nic nie wskóramy. Bez problemu przejdą wydatki na kupno potrzebnych do pracy maszyn czy ich instalację. W następnej fazie należy wybrać firmę leasingową, z jaką chcemy podpisać umowę oraz spisać stosowny wniosek. Umowa może być zawarta dzień po i staje się podstawą do uzyskania wsparcia finansowego z UE. Wymagana jest jeszcze faktura, np. na zakup maszyny, a następnie czekamy już jedynie na rozważenie naszego wniosku. Wydaje go organ zarządzający funduszami unijnymi. Od czego uzależniona jest wysokość dofinansowania? Nade wszystko od kosztów związanych z poczynionymi zakupami, jednak trzeba podkreślić, iż nie może być ona wyższa niż średnia wartość rynkowa konkretnego sprzętu czy przedmiotu. Wycenić go można samodzielnie bądź u rzeczoznawcy, który ma wiedzę na te temat i profesjonalnie wykona powierzone mu zadanie.

  Dzięki opisanym sugestiom prościej będzie ubiegać się o otrzymanie wsparcia unijnego. Warto pamiętać, by stosować się do wszystkich zaleceń oraz wytycznych, bowiem ustrzeże to nas przed napotkaniem niechcianych kłopotów oraz wydłużeniem się koniecznego postępowania. Dofinansowanie finansowe może rewelacyjnie pomóc nam w rozwoju oraz wybiciu się z szerokiej konkurencji nieuczciwa konkurencja w niemczech działającej na rynku. W innym wypadku szybko możemy stracić swoją czołową pozycję i będziemy zmuszeni martwić się o dalszy los firmy albo zupełnie zamknąć swoją działalność.
  Bank BGŻ

  Categories: Polityka i historia od podstaw

  Tagi: , ,

  Comments are currently closed.