• Jak stworzyć studio muzyczne?

  studio nagraniowe, podstawowe wyposażenie

  Domowe studio muzyczzne to marzenie wielu osób. W obecnych czasach nie jest to już tak nieosiągalne jak dawniej. W poniższym tekście zaprezentujemy Ci najprostszy metodę na stworzenie całego systemu produkcyjno – nagraniowego który bezbłędnie sprawdzi się zarówno podczas rejestracji dźwięku jak i późniejszej obróbki czy też produkcji muzyki

  Podstawą do pracy w dobrym studiu muzycznym będzie laptop wyposażony w odpowiednie oprogramowanie, to do niego będziemy podłączać kolejny sprzęt, także do niego będzie trafiał dźwięk nad którym dalej będziemy wykonywać pracę. Obecnie większość nowoczesnych laptopów ze średniej półki wyposażonych w spore dyski, szybkie, wielordzeniowe procesory oraz odpowiednią ilość ramu są w stanie z powodzeniem służyć nam jak stacje robocze.
  Kiedy podejmiemy decyzję z jakiego oprogramowania będziemy korzystać
  własne studio nagraniowe
  Autor: fr4dd
  Źródło: http://www.flickr.com

  , nadejdzie pora aby wyposażyć się w odpowiedni sprzęt. Zaczniemy od interfejsu dźwięku – inaczej mówiąc karty dźwiękowej sporządzonej do rejestracji audio i pracy nad nim. Jeśli mamy natychmiast połączenie to należy wyposażyć się w narzędzia za pomocą jakich będziemy do niego importować fonię.

  Podstawowymi narzędziami będą tutaj [T]mikrofon[/T] pojemnościowy oraz klawisze. Klawiaturę sterującą tak samo jak dobry mikrofon wybieramy według naszych potrzeb. Gdy jesteście przyzwyczajeni do gry na pianinie lub fortepianie należy rozejrzeć się za klawiaturą, która jest wyposażona w 88 klawiszy ważonych oraz mechanizm młoteczkowy aktywny tak aby jak najlepiej formować grę na pianinie. Skoro możemy już tworzyć i rejestrować to warto teraz zastanowić się nad drugim etapem produkcji nad dźwiękiem czyli jego obróbką.

  Hej, sprawdź to suplementy diety, jeśli dotąd nie dotarła do Ciebie wiadomość o tej atrakcyjnej stronie a upewnisz się, że jest ona dla Ciebie bardzo interesująca.

  Bardzo ważnym narzędziem do tego celu jest dobry odsłuch. Najlepszym pomysłem będą dobre monitory studyjne, czyli zestaw głośników (wspomniane mikrofony i pozostałe wyposażenie dostępne jest w tym przeniesionym do Bielsko-Białej studiu nagrań) które są skonstruowane naumyślnie dla zapewnienia odpowiedniej jakości dźwięku który jest wytwarzany w taki sposób aby poszczególne amplitudy nie były koloryzowane. Oznacza to, że monitory studyjne nie będą grały tak „estetycznie” jak kolumny od wieży ale będą grały liniowo dzięki czemu materiał który na nich stworzymy będzie brzmiał identycznie, niezależnie od warunków w których później będzie odtwarzany.

  Categories: Dźwięki ważne dla nas wszystkich, gry i e-sporty, Publikacje warte uwagi i warte czasu, Randkowanie jest dla każdego, Seans dla każdego

  Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

  Comments are currently closed.