• Jak powinien wyglądać najważniejszy sprzęt survivalowca? Na co niezbędnie zwracajmy uwagę przed wyprawą?

  wyposażenie wielbiciela survivalu to kategoria dość obszerna, czasami nawet kontrowersyjna. Na pewno wyposażenie może być dość różnorodne, zależnie od regionu geograficznego, do jakiego się udajemy, lecz również od pory roku i klimatu.

  Mimo to, uniwersalnie jest na pewno tak, że bagaż powinien być dość lekki, o nie za bardzo dużych rozmiarach, zaś sprzęt i materiały odporne na wilgoć, zimno i gorąco, zapakowane jak najbardziej wodoszczelnie, łatwe do przetransportowania. Przy zakupie tego typu sprzętu zdecydowanie nie warto kierować się modą, ponieważ z jednej strony nabędziemy coś zupełnie nieprzydatnego, a z drugiej stracimy na to zbytnio wiele pieniędzy.

  nóż

  Autor: James Case
  Źródło: http://www.flickr.com

  Tak naprawdę podstawowe prace na biwaku można wykonać szybciej, kiedy ma się do dyspozycji scyzoryk, siekierkę, łopatkę a także piłę drutową. Niezbędna jest też karta survivalowa, lecz o tym z pewnością nie musimy przekonywać żadnego zaprawionego w bojach survivalowca. Niektórzy są zdecydowani na zakup, tak zwanych “noży przetrwania”, jednak to niezbyt dobry pomysł – . Na przykład jesteśmy w stanie mieć kłopoty, jak pojedziemy do Rosji i będziemy tam planować biwakować posiadając przy sobie tego rodzaju nóż, bo prawo tam jasno stwierdza, że na każdy model broni powinniśmy mieć właściwe zezwolenie. Z pewnością bardzo ważną częścią wyposażenia będzie scyzoryk. Musi mieć nierdzewne ostrze z blokadą, musi być jak nóż saperski, jaki posiada nasze wojsko. Czemu nierdzewne ostrze? Otóż chociażby z takiego powodu, że standardowa stal niszczy witaminy, jakie znajdują się w krojonych owocach i warzywach.

  Choć oczywiście plusów jest więcej. Konieczny jest jak najbardziej plecak, powinniśmy wybierać go dosyć starannie. Musi być odpowiednio duży, nie za bardzo szeroki, nieprzemakalny oraz lekki. Zawartość plecaka najbardziej korzystnie spakować w worki plastikowe żeby ochronić przed deszczem oraz kurzem. W części plecaka, jaka przylega do pleców muszą znajdować się zawsze miękkie przedmioty, te bardziej cięższe na spodzie, zaś na wierzchu te, które chcemy mieć pod ręką.

  Jeżeli omawiany temat jest dla Ciebie ciekawy, to kliknij i zobacz, jakiego rodzaju zagadnienia ma rekomendowana witryna (https://www.statkiempotrawie.com/) – na pewno dane tam umieszczone są tak samo zajmujące.

  Podczas podróży nie można do zewnętrznych kieszeni wkładać cennych przedmiotów, natomiast plecak zamykamy na kłódkę. Ponadto zawsze warto mieć przy sobie tzw. niezbędnik, czyli najlepsza jest wielofunkcyjna karta przetrwania – kliknij tu.

  Categories: Bez kategorii

  Tagi: , ,

  Comments are currently closed.