• Jak dostać się na architekturę?

Okres liceum ogólnokształcącego większość z nas wspomina jako okres swobody, w którym większość czasu poświęcało się zabawom i spotkaniom ze znajomymi. Był to również czas, w którym wielu przygotowywało się do egzaminu dojrzałości i egzaminów na uniwersytety.

Źródło: www.morguefile.com
    Teraz egzaminy wstępne są już zniesione na większości kierunków, jednak na kierunkach, na jakich wymagane są wybitne zdolności, dla przykładu: zdolności rysowania czy śpiewu, organizowane są dodatkowe testy dla przyszłych studentów.

Chcę się dostać na krakowskim ASP!Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie jest jedną z lepszych szkół tego kierunku w naszym kraju. Wykładający tam profesorowie posiadają bogate doświadczenie i nieposzlakowaną opinię w świecie artystów, a od uczniów wymaga się dużo, dużo większych poświęceń, niż na sporej części krajowych uczelni. nic w tym dziwnego, że większość młodych ludzi, jaka myśli o sobie jak o przyszłych poetach, ciągnie do Krakowa ze wszystkich krańców naszego kraju.

Podobną sytuację można zaobserwować, zwracając uwagę na proces rekrutacji na kierunek architektura na jednej z dwóch małopolskich politechnik. Na tym kierunku organizowana jest obowiązkowa rekrutacja, zawierająca egzaminy z rysunku, również inżynierskiego. Jeżeli Twoim marzeniem jest studiowanie architektury, dobrze byłoby pomyśleć wcześniej o przygotowaniu się i już w ogólniaku zapisać się na lekcje lekcje gry na perkusji rysunku w Krakowie, gdyż często prowadzą je doktorzy akademii, jacy później mogą być naszymi wykładowcami.

Jak dobrać kompetentnego korepetytora?Jeżeli podjęłaś decyzję o rozpoczęciu kursu rysunku, dobrym pomysłem będzie zasięgnąć języka wśród znajomych,jacy już taki kurs rysunku w Krakowie skończyli (z pomocą przychodzi facebook). otrzymane od nich informacje można porównać i wytypować kilka najbardziej obiecujących kursów rysunku. Niezbędne są też informacje od osób biorących udział w korepetycjach, którzy przeszli pozytywnie rekrutację na wydział, na jaki i my chcielibyśmy się dostać. Wybrany w taki sposób kurs na pewno da nam sporą przewagę nad potencjalnymi konkurentami, a mając na uwadze to, że co roku ilość ludzi na miejsce na kierunkach technicznych jest coraz większa, dobrze będzie zadbać o każdy możliwy do zdobycia punkt rekrutacyjny.