• Gry planszowe mają niebywałą siłę, w związku z tym, do tej pory „nie wymarły” jak dinozaury

Zabawa to jedna z najsympatyczniejszych form aktywności człowieka w każdym wieku. Czasami można użyć do niej rekwizytów, a czasem wystarcza tylko pomysłowość. Zabawa dzieci może przybierać różne formy: swobodnej aktywności, udawania postaci, śpiewania, tańca, rysowania, muzykowania. Dzieciaki mogą również uprzyjemniać sobie czas składając puzzle, bawiąc się lalkami, tworząc z klocków czy też grając przy pomocy gier planszowych.

Gra karciana Place w pralce

Autor: Rebel
    Źródło: http://www.planszoweczka.pl
    Planszówki , wracają do łask na całym świecie. To osobliwość w czasach komputerów i interesujących wizualnie gier komputerowych. Dzisiejsze gry (automaty do gry) to nie wyłącznie chińczyk, warcaby, „Monopol” czy „Scrabble”. Współczesna propozycja gry karciane sklep, jest spora – od szybkich, nieskomplikowanych gier towarzyskich na 5-10 min, do wielogodzinnych ofert powyżej 1,5 godz.

Gry planszowe i karciane, przeznaczone są dla tych co: lubią podumać, stworzyć swoje państwo oraz odczuć przygodę w świecie fantasy, odtworzyć historyczne wydarzenia, zmagać się z morskimi rozbójnikami na morzu i mnóstwo innych. Jedną z fundamentalnych dodatnich cech planszówek jest możliwość wspólnej rywalizacji – zarówno w 2 osoby, oraz w większej grupie – z mamą i tatą, z dziadkami, z dziećmi w świetlicy itp. Jeśli gra jest adekwatnie dostosowana do graczy, to gwarantuje dużo emocji: podniecenia, adrenaliny towarzyszącej konkurencji, radości, gdy się zwycięża, bądź żalu czy irytacji po porażce. Nawet trudne emocje nie są takie złe, a ich obecność w trakcie grania jest świetną okolicznością aby się z nimi oswoić.

W weekend czasem dorosłym brakuje pomyślunku , co można robić razem z maluchami, żeby i one były zainteresowane i dorośli się nie nudzili. Granie w planszówki to pomysł na wspólne spędzanie czasu – ciekawa i pouczająca opcja dla Internetu i TV. Kiedy towarzyszą mu emocje i zaangażowanie, to taki czas jest bardzo integrujący. Mimo to podstawowym postulatem jest to, żeby dorosły był rzeczywiście zaangażowany w granie, a nie np. zerkał w telewizor lub bawił się komórką. Takie zaangażowanie przychodzi łatwo gdy gra jest zajmująca i atrakcyjna zarówno dla malca jak i dla dorosłego. Jedna z wielu definicji miłości mówi, że miłość uzewnętrznia się poprzez czas i uwagę poświęcaną drugiej osobie.