• Gdzie sięga konwencja przebierania się w różnorakie stroje przy niektórych popularnych okazjach?

  Konwenans przebierania się na zabawy maskaradowe sięga średniowiecza i pochodzi ze solarnej Italii. Tamtejsi dostojnicy ubierali je, aby upodobnić się do różnych postaci słynnych z mitologii.

  rodzina

  Autor: Elliott Brown
  Źródło: http://www.flickr.com
  Ciekawostką jest fakt, iż karnawał stroje na karnawał był wyłącznym okresem w roku, gdy panowało społeczne pozwolenie na ubieranie damskich ubrań przez facetów.
  gry

  Autor: Allison Brown
  Źródło: http://www.flickr.com
  Tak obszerna przeszłość nie może pójść w zapomnienie, przeto do dzisiaj w wielu państwach świata kontynuuje się tradycję okazyjnej zmiany swojego wizerunku, np. przez przebrania na Halloween. W wielu – zwłaszcza angielskich krajach wieczorem 31-go października obchodzi się powiązane z maskaradą święto. Nie jest to święto urzędowe, jednak jest jednym z najpopularniejszych świąt w roku. W naszym kraju obywatele ubierają przebrania na Halloween od ok. lat 90-tych dwudziestego w. W najwyższym stopniu kojarzona z nim jest dynia z wyciętymi oczami, nosem oraz ustami. Dodatkowo często umieszcza się w niej jakieś źródło światła, na przykład lampkę czy kiedyś świeczkę. Inne znane przebrania na Halloween to przykładowo demony, wampiry, wiedźmy, nietoperze czy czarne kocury.

  przebrania na halloween

  Autor: Teatr Praga
  Analogicznie bardzo długą tradycję mają maski weneckie – sprawdź co oferuje Amazing Girl. Tradycja ich wkładania dosięga przynajmniej XIII w.. Nosząc maski weneckie wszyscy suwerennie od ich statusu społecznego czy finansowego mogą być niniejszym, kim chcą. Nie jest istotne, czy pracuje się jako służąca czy gospodyni.

  Ludzie są wtenczas nierozpoznawalni. Takie maski weneckie rozdzielają się na wszelakie rodzaje. Najpopularniejsza z nich to bauta, która zakrywa całą twarz, ale jej dolna część nie przylega do podbródka.

  Categories: Bez kategorii

  Tagi: , , , ,

  Comments are currently closed.