• Doskonałe wakacje 2014 nad morzem w Zatoce Pomorskiej

  Międzyzdroje to letnia metropolia Pomorza Zachodniego i miejscowość lecznicza o ponad 100-letniej historii. Miasto mieści się w środkowej części wybrzeża wyspy Wolin, nad Zatoką Pomorską. Międzyzdroje to kurort wyjątkowo elegancki. Ładne domy i domy wczasowe rozlokowane wśród drzew, bulwar, molo, port rybacki, wydmy, plaża i Bałtyk świetnie się tutaj ze sobą komponują i tworzą barwną całość. Spora baza noclegowa proponuje licznym wczasowiczom apartamenty znajdujące się przy samej plaży a także przyciągające cenowo noclegi. Międzyzdroje to, bowiem prawdziwy turystyczny eden.

  Plaża, Międzyzdroje

  Autor: Matthias Haas
  Źródło: http://www.flickr.com
  Bardzo słynnym miejscem w Międzyzdrojach jest molo o długości 395 m, znajdujące się w środkowej części miejskiej plaży, przy amfiteatrze i pasażu handlowym. Molo jest jednocześnie przystanią morską, z której można wybrać się pragnąc zwiedzić Świnoujście i niemieckie porty wyspy Uznam. Ciekawostką jest stojąca po wschodniej części wejścia na molo szafka meteorologiczna z przełomu dziewiętnastego i XX wieku informująca wczasowiczów o stanie pogody. Szafka ma wyjątkowo misterne, cudowne ozdabiania i jest zabytkowym obiektem niedużej architektury.

  W nadmorskiej części miasta mieszczą się historyczne zabudowania kurortu i Park Zdrojowy im. Fryderyka Chopina z pomnikiem tego wspaniałego kompozytora i pianisty. Międzyzdroje często kojarzą nam się ze słynnymi artystami – zapewne za sprawą odbywającego się tu do 2006 r. Festiwalu Gwiazd. O tej kultowej imprezie przypomina nam rozciągająca się obok hotelu „Amber Baltic” Promenada Gwiazd z odciskami rąk znanych z polskiego kina aktorów i artystów. Historia Promenady Gwiazd sięga 1996 r., kiedy w trakcie Wakacyjnego Festiwalu Gwiazd swoje dłonie odcisnęli tutaj pierwsi, polscy aktorzy. Przy Alei mieści się ławeczka Gustawa Holoubka, gdzie można wypocząć u boku figury tego wspaniałego aktora i inscenizatora. Nie tylko odciski dłoni, ale również całe sławy można zobaczyć w Gabinecie Figur Woskowych. Stoją tu artyści, politycy, postacie z bajek a także ludzie o niestandardowym wyglądzie. Poszukując pomysłu na wakacje 2014 a także licząc na aktywny odpoczynek można zdecydowanie postawić na Międzyzdroje.

  Międzyzdroje mogą poszczycić się boską plażą z jasnym i niezwykle drobnym piaskiem. Plaża miejska jest znakomicie zagospodarowana – znajdują się wypożyczalnie sprzętu morskiego, ślizgawki wodne, można wykupić przejażdżkę „bananem” czy skuterem wodnym. W sezonie na wystrzałową uciechę zaprasza wczasowiczów dyskoteka Copacabana.

  W Międzyzdrojach odbywa się wiele ciekawych imprez które przyciągają nawały uczestników i widzów. Najistotniejsze z nich, to: Eurofestiwal, Międzynarodowy Turniej Tańca Towarzyskiego Perła Bałtyku, Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Amber Baltic – Festiwal Muzyki Klasycznej i Romantycznej, Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej, Europejski Festiwal Gwiazd, Muzyczne lato w Międzyzdrojach, Międzynarodowe Czwartki Organowe, Spotkania Artystyczne Seniorów Turniej Tańca Towarzyskiego o puchar miasta Międzyzdroje oraz Morskie Zaduszki. Wczasy nad morzem Bałtyckim mogą okazać się znakomitą okazją do odrobiny szaleństwa i aktywnego odpoczynku – przejdź do serwisu.

  Międzyzdroje są położone blisko Wolińskiego Parku Narodowego. Na jego terenie występują najwyższe klify w Polsce – wznosząca się tutaj góra Gosań osiąga 93 m. U stóp spadzistych osuwisk położona jest wąska, kamienna plaża. Najsłynniejszym mieszkańcem tutejszego odcinka wybrzeża jest foka szara, znajdująca się na liście zagrożonych gatunków w „Polskiej Czerwonej Księdze Zwierząt”. Na starych i wyrośniętych dębach, sosnach i bukach swoje gniazda budują bieliki, których liczebność w Parku ocenia się na 3 – 4 pary lęgowe. Sądzi się, że w okolicach Parku gniazduje następne 6 – 7 par. W okresie zimowym zwiększa się tutaj liczba ptasich drapieżników i można doliczyć się tu wówczas mniej więcej trzydzieści gatunków. W Parku występuje też ciekawa roślinność, m.in. leciwa buczyna pomorska porastająca klify, około 8 gatunków storczyków i jedyny krajowy gatunek liany – wiciokrzew pomorski. W Wolińskim P.N. znajduje się również urocze jezioro (sprawdź kajaki sprzedaż) Wicko Wielkie z wyspą Wielki Krzek. Ciekawostką botaniczną są tu słonolubne gatunki roślin, na przykład świbka nadmorska. Teren ten określany jest Wsteczną Deltą Świny, ponieważ w trakcie burz morze przedostawało się korytem rzeki w ląd pozostawiając tu słone osady. Wdzięk delty całkiem można docenić spoglądając na nią ze wzniesienia Zielonka. Kolejne znajdujące się tu jeziora to Czajcze, Żółwińskie i Kołczewo. Obfitują one w ryby i są ukochanym miejscem wydr. Niesamowita natura Wolińskiego Parku Narodowego przedstawiona jest w tutejszym Muzeum Przyrodniczym.

  ***
  Pełną ofertę na odpoczynek 2014 w Międzyzdrojach można odszukać w serwisie Ruszajwpolske.pl albo klikając na niżej umieszczone linki:
  – domki Międzyzdroje
  – pokoje Międzyzdroje
  – agroturystyka Międzyzdroje

  Categories: Bez kategorii

  Tagi: , , , , , , ,

  Comments are currently closed.