• Dofinansowanie Unii Europejskiej na rozwój własnej firmy

  Nie widzisz szansy na awans, a pragniesz rozwijać się zawodowo? Posiadasz atrakcyjny pomysł na własną firmę?

  Zdecyduj się na prywatną działalność. Tym bardziej, że osoby mające zamiar usamodzielnić się, mogą spodziewać się pomocy w postaci wkładu pieniężnego. Urzędy pracy zapewniają dofinansowania i kredyty na rozpoczęcie biznesu.

  Business

  Autor: Victor1558
  Źródło: http://www.flickr.com
  Fundusze unijne na działalność gospodarczą to droga z przeznaczeniem dla tych, którzy są zdeterminowani by powołać do życia działalność gospodarczą lub chcą modernizacji już funkcjonującej już firmy, lecz nie mają na ten cel wystarczająco dużo własnych środków.BHP – http://www.bhpprofesjonalnie.pl/7,uslugi-bhp -Przy finansowym wsparciu ze źródeł zewnętrznych o wiele łatwiej jest urzeczywistnić przedsiębiorcom pomysł na własny biznes. Korzystanie z pomocy oferowanej przez Unię Europejską niewątpliwie znacząco wpływa na rozwój firmy oraz poprawę jej konkurencyjności.

  Pomyślna decyzja odnośnie dotacji nie upoważnia nas jednak do zaniechania wypełniania obowiązków nałożonych przez instytucję dofinansowującą. Najbardziej istotny, to obowiązek utrzymania działalności gospodarczej przez okres nie krótszy niż 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia działalności gospodarczej, a w razie niedotrzymania zobowiązania – udzielenia zwrotu otrzymanych pieniędzy razem z odsetkami.

  Z ofertą dla przedsiębiorców, wychodzą także firmy leasingowe. Co więcej, w przypadku leasingu możemy skorzystać z dotacji unijnych.

  Jakie środki trwałe można wziąć w leasing, w ramach oferty z dotacjami UE?

  * maszyny i specjalistyczne urządzenia,
  * linie produkcyjne i technologiczne,
  * maszyny budowlane,
  * środki transportu,
  * budynki.

  W ramach umowy, korzystający angażuje jedynie niewielki wkład własny i decyduje się na takie raty miesięczne, aby pokrywać je z przewidywanych przychodów z leasingowanego przedmiotu. Na skutek tej formy finansowania można wykorzystać działanie tzw. dźwigni finansowej, ponieważ dzięki pożyczeniu części kapitału na sfinansowanie swojego majątku, nabędziemy np. nie jedną maszynę, lecz dwie i dzięki temu uzyskać większe zyski firmy.

  Categories: Polityka i historia od podstaw

  Tagi: , ,

  Comments are currently closed.