• Dlaczego grupy rekonstruujące przeszłość są tak bardzo popularne?

Większa część z nas w dzieciństwie fantazjowało o tym by zostać policjantem bądź wojakiem. Jako dorośli z rozczuleniem wspominamy zabawy na podwórku z kompanami kiedy to kawałeczek kija znaleziony przypadkiem udawał karabin czy miecz. Z lekkim rozbawieniem przywołujemy swary o to kto ma być policjantem a kto rzezimieszkiem.

Upływają lata, zmieniają się zamiłowania większości z nas, ale nie wszystkim. Poniektórzy z nas zabawy z dzieciństwa zamienili na faktyczność. Nawet dorośli pragną rozrywki. Kochamy rozmaite rzeczy – jedni odpoczywają z książką albo gazetą w bamboszach inni wolą czynne odmiany wypoczynku. W tym ostatnim wypadku możliwości jest istotnie wiele, zaczynając od jazdy na rowerze przez turystykę, po tak niepowszednie zamiłowania jak militaria, grupy rekonstrukcyjne itp.

Zamiłowanie tego rodzaju rozrywkami jak odtwarzanie dawnych wydarzeń jest wynikiem fali zainteresowania historią z początków lat 90. Niespodziewanie okazało się, iż to czego nauczano w szkołach to nie jest cała prawda, nabrała znaczenia duma z własnego najbliższego otoczenia – Członkostwo w tego typu stowarzyszeniach wymaga wyekwipowania się w dodatki takie jak mundury z epoki a także broń. Względnie niewiele problemu nastręcza nabycie umundurowania sprzed osiemdziesięciu lat, wystarczy odwiedzić jakikolwiek sklep oferujący militaria.

militaria

Źródło: pixabay.com

O wiele większym kłopotem jest pozyskanie replik broni. Są to dość kosztowne rzeczy, ich realizacja bowiem nastręcza wiedzy historycznej z ogromnie wąskiej dziedziny połączonej z jak najbardziej nowoczesną techniką. Najbardziej modne są repliki typu air soft gun.

Nie wahaj się, tylko poczytaj szczegóły (www.magazynauto.pl/porady/policyjne-pomiary-predkosci-wykorzystywany-sprzet-popelniane-bledy-jak-sie-bronic,aid,1681) na omawiany temat – informacje będą zapewne niesamowicie fascynujące, więc kliknij tutaj i zobacz więcej.

Sporządzone w ten sposób pistolety oraz karabiny nie dość że wyglądają jak oryginalne to również działają jak sprawna broń. W miejsce jednak pocisków repliki strzelają kulkami z żelatyny albo z innego rodzaju surowca.

Mechanizm działania pistoletów typu air soft gun jest niezmiernie nieskomplikowany – zbiornik z powietrzem pod ciśnieniem nadaje kuleczce energię, dzięki czemu replika jest w stanie oddać strzał. Jednocześnie prędkość z którą porusza się nabój jest tak niewielka, iż nie może praktycznie uczynić krzywdy osobom biorącym udział w rozrywce. Oczywiście należy zachowywać ostrożność i rozsądek.

Categories: Kultura i rozrywka na co dzień, Publikacje warte uwagi i warte czasu, Randkowanie jest dla każdego, Seans dla każdego, Zainteresowania i czas wolny