• Czy zdołamy samodzielnie nauczyć się obcego języka?

Panuje przekonanie, że samodzielne nauczenie się języka obcego jest to kwestia ogromnie karkołomna czy wręcz nierealna. Gros osób mniema, iż jest to zagadnienie tak skomplikowane, że nastręcza uczęszczania na kursy prowadzone przez właściwie wykwalifikowanych nauczycieli. Jest to przeświadczenie z gruntu nieprawdziwe.

Gdy przez chwilę zastanowić się, dojdziemy do wniosku, że właściwie zawsze gdy uczymy się czegoś, to uczymy się samodzielnie. Musimy coś pojąć lub wyćwiczyć określone umiejętności i nikt za nas tego nie zdziała. W nauce języka obcego nie można iść na skróty.

Nauka pod przewodnictwem instruktora różni się od nauki samodzielnej wyłącznie tym, że to instruktor wskazuje nam następne informacje a także umiejętności do opanowania. W związku z tym jeżeli by samodzielnie wiedzieć, czego właśnie należy się w danym momencie przyuczyć, nauczyciel okazałby się zbytecznym.

Jest jeszcze jedna rola nauczyciela nauki języków obcych. Poprzez nagany a także pochwały, poprzez system ocen ma on motywować kształcącego się do systematycznej pracy.

Włochy

Autor: Julia Maudlin

Takiego elementu w samodzielnej nauce bez wątpienia nie ma. Jeśli ktoś wymaga motywacji zewnętrznej, żeby uczyć się obcego języka, oczywiście nie będzie mógł nauczyć się go samemu. Bywa i tak, iż nauczyciel miast nakłonić uprzedzi do nauki języka obcego.

Etap kolejny to nauczanie z native-speakerem, jaki nie musi być wykwalifikowanym instruktorem języka obcego. Obojętnie czy będzie to język francusku, chiński czy też język włoski, to do nas samych należy decyzja, czy podejmiemy się nauki obcego języka samemu czy będzie dla nas lepszą lekcja w grupie pod okiem instruktora.

Zyski które daje ta druga alternatywa to: możliwość wzajemnej konwersacji pomiędzy uczestnikami, wzajemnej oceny, motywacji ze strony instruktora, bezstronna ocena bieżących osiągnięć.

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, to w tym miejscu jest notka z serwisu (https://www.traple.pl/obszary-prawa/prawo-gospodarcze-i-handlowe-doradztwo-korporacyjne/), która także posiada niezwykle ciekawe informacje na omawiany tutaj temat.

Jak znaleźć dobrą szkołę uczącą języków obcych w stolicy? To nic skomplikowanego. Wystarczy wystukać w przeglądarkę hasło: nauka włoskiego Warszawa, a znajdziemy całe mnóstwo rezultatów. Sprawdźmy dodatkowo opinie wśród forumowiczów bądź swoich znajomych na temat wybranej szkoły i zaraz można zabierać się do efektywnej nauki.