• Co trzeba kupić na górską wycieczkę

  Przygotowanie na wycieczkę górską jest bardzo ważne – chwiejna i kapryśna pogoda, nagłe spadki temperatury w górach są bardzo częste.

  Chociaż wyprawa w góry to zdrowa forma spędzania wolnego czasu, to może się źle skończyć, jeśli nieprawidłowo się przygotujemy. Pamiętajmy, dobre buty górskie to podstawa, solidne plecaki górskie i odzież to druga rzecz.

  góry zimą

  Źródło: pl.tripadvisor.com

  Plecaki takie powinny być przede wszystkim wygodne i objętościowe na tyle, aby zmieścić w nich nie tylko coś pożywnego, ale i konieczne rzeczy takie jak latarka, kompas czy polar z długim rękawem.

  Zanim jednak powędrujemy na odległą pieszą wycieczkę górską, powinniśmy pomyśleć o nabyciu stosownych do tego butów. Dobrze dobrane buty trekingowe są wysokie i mają za zadanie chronić kostki przed wyginaniem się . Podłoże buta powinno być sztywne, gdyż taka podeszwa strzeże naszą stopę przed uciążliwościami drogi i skaleczeniem ostrymi kamieniami. obuwie powinno być także odporne na wodę. Znajdziemy je w porządnym sklepie wspinaczkowym. Po kupnie butów trekingowych, należy je rozchodzić, gdyż wyjście na wycieczkę w góry w nieznanych naszej stopie i nienoszonych butach, może skutkować pojawieniem się męczących obtarć i odcisków, dokuczających w późniejszym wędrowaniu.

  Jeśli na wyjście w góry wybieramy się latem, należy pamiętać nie tylko o letnich, ale i cieplejszych ubraniach. Podstawą naszego ubioru powinny być ciepły polar, praktyczne materiałowe spodnie i ciepła kurtka Goretex. Zamiast kurtki przeciwdeszczowej dobrze sprawdza się także foliowe ponczo, które przykrywa nie tylko nas, ale i plecak turystyczny. Na eskapadę w góry rekomendowane jest ubieranie się warstwowo, jeśli jednak jak wybieramy się do wyjścia, jest ciepło, długi rękaw i długie spodnie (spodnie taktyczne męskie) powinny być włożone w naszej torbie. Nasze śpiwory natomiast powinny nas strzec przed zbyt zimnem.

  Góry z samolotu

  Źródło: en.wikipedia.org

  Na obtarcia i odciski zaleca się zaopatrzyć się w plastry i sprawdzone maści. Warto nie zapomnieć też o termosie lub o kubku termicznym. Jeśli natomiast wybieramy się na ekstremalne wspinaczki, niezbędnym jest, abyśmy przejrzeli pobliski sklep górski. Eksperci powinni dać odpowiednie wskazówki, jaki specjalistyczny sprzęt zapewni nam bezpieczeństwo. Można rozważyć również kupno batonów energetycznych bądź zwykłej czekolady, aby zapewnić niezbędną ilość kalorii naszemu organizmowi podczas nadmiernego wysiłku fizycznego.

  Źródło: Rockcentric.pl

  Categories: Bez kategorii

  Tagi: , , , , , , ,

  Comments are currently closed.