• Choroby siatkówki – jakie są rzeczywiście powszechne schorzenia oraz jakim sposobem się je obecnie leczy?

  Oczy są bezwzględnie jednym z najważniejszych narządów każdego człowieka. Niestety, nowoczesne czasy są faktycznie kłopotliwe dla oczu, gdyż wiele czasu spędza się przed ekranem telewizora czy komputera. Na szczęście, dziś medycyna charakteryzuje się znakomitym poziomem rozwoju i choroby, które jeszcze niedawno były nieuleczalne, obecnie można z sukcesami wyeliminować. Jakie są w takim razie najbardziej popularne choroby siatkówki i w jaki sposób się je leczy?

  przekrój naukowy oka

  Autor: Michael (a.k.a. moik) McCullough
  Źródło: http://www.flickr.com
  Przede wszystkim, stosuje się leczenie leczenie uzależnień od narkotyków farmakologiczne, czyli przyjmowanie potrzebnych medykamentów i suplementów diety, jakie mają korzystnie oddziaływać na kondycję oczu. Co więcej, leczenie chorób siatkówki odbywa się również z zastosowaniem laserów. Takie terapie są zazwyczaj realizowane w bardzo krótkim czasie i gwarantują faktycznie doskonałe rezultaty. Nieco więcej na ten temat na laseroterapia siatkówki.

  w gabinecie okulistycznym

  Autor: Michael (a.k.a. moik) McCullough
  Źródło: http://www.flickr.com

  Leczenie laserem jest dodatkowo bezpieczne i nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji, co też należy wziąć pod uwagę. Współcześnie, podobne rozwiązania charakteryzują się notabene coraz większym zainteresowaniem. Naturalnie, laseroterapia może być zabiegiem jednorazowym, aczkolwiek niekiedy zachodzi potrzeba jego kilkukrotnego powtarzania. Wszystko jest zależne od rodzaju schorzenia. Leczenie siatkówki odbywa się także przy udziale technik chirurgicznych. Przykładem skutecznej metody jest chociażby krioterapia, w której podstawową rolę odgrywają niskie temperatury. Poza tym, krioterapia stosowana jest również w przypadku innych schorzeń.

  Jednym z największych problemów związanych z siatkówką jest jej odwarstwienie albo odklejenie się. Dodatkowo, rzeczywiście często spotykane jest też zwyrodnienie plamki żółtej, występujące głównie wśród osób starszych. Chory widzi tylko te elementy, jakie skupiają się w centrum pola przebieg leczenia i terapia. Do rzadkości nie należy też retinopatia cukrzycowa. Jest ona, jak sama nazwa wskazuje, związana z cukrzycą, w wyniku której niszczeją naczynia krwionośne siatkówki oka. Niestety, cukrzyca jest dziś dosyć częstą chorobą, tym samym jeśli się z nią walczy, koniecznie trzeba mieć na uwadze także zdrowie swoich oczu. Ostrożne powinny być również osoby cierpiące na nadciśnienie tętnicze, gdyż może ono wywołać retinopatię nadciśnieniową.

  Categories: Bez kategorii

  Comments are currently closed.