• Bezpłatna matura skierowana do dorosłych.

Egzamin dojrzałości nigdy nie był i wciąż nie jest obligatoryjny, możemy ukończyć liceum nie podchodząc do niego. Poza tym, w szkołach zawodowych wcale nie mamy możliwości przystąpić do matury. Jako młodzi ludzie, często radujemy się z takiego biegu sprawy – mniej pracy więcej zabawy. Lecz późniejsze życie weryfikuje nasze kroki – niekiedy okazuje się, że brak akademickiego wykształcenia przekreśla nam szansę na karierę zawodową. Jednak nic straconego! Istnieją szkoły dla dorosłych, w których dodatkowo oferowana jest bezpłatna nauka. Jednak jakie są warunki zapisu i czy każdy może tam pójść?

Tak samo przy instytucjach publicznych jak i w sektorze komercyjnym, możemy znaleźć szkoły dla dorosłych, w których dostępna jest bezpłatna nauka – więcej o szkole dla dorosłych. Tak jak w pierwszym przypadku nikogo to nie zaskakuje, tak drugi wzbudza podejrzenia, jednak niesłusznie. Prywatne szkoły dla dorosłych mają bowiem zawarte z państwem umowy, które przybliżają placówkę do tej publicznej – uczniowie, muszą wypełnić kilka kryteriów (frekwencja, zachowanie) aby móc dostać promocję do następnej klasy. Z kolei sama instytucja, aby nadal móc funkcjonować jako bezpłatna, musi to od nich bezwzględnie egzekwować.
    matura

Autor: Alba Estévez G.
    Pragnąłbyś przystąpić do szkoły dla dorosłych i zaliczyć nareszcie wymarzoną maturę? Nic łatwiejszego. Nie konieczna jest żadna, skomplikowana dokumentacja, wystarczy odpis świadectwa z ostatniej szkoły, dwa fotografie itp. Jedynym, co może cię zatrzymać jest limit miejsc – osoby są zapisywane według porządku aplikacji, z tego powodu kto pierwszy, ten lepszy.

Niesamowicie ekscytuje Cię poruszana w tym tekście tematyka? Jeśli tak, to ponadto wejdź na ten link i zdobądź pomocne informacje (http://www.traple.pl/2016/11/22/kryteria-selekcji-w-przetargu-ograniczonym/).

Ale nie można się poddawać jeżeli nie starczyło dla nas miejsca, gdyż zazwyczaj szkoły dla dorosłych przyjmują tak samo na semestr letni jak i na zimowy. Dodatkowo, jeżeli byłeś w szkole średniej wcześniej, lecz nie skończyłeś, nie potrzebujesz swojej nauki rozpoczynać od początku, zwyczajnie udajesz się do kolejnej klasy. dodatkowo, możesz wybrać się po prostu na kursy przygotowujące do matury jeżeli jej jeszcze nie ukończyłeś i podejść do niej na wiosnę. Jest to najlepsza opcja dla osób, które mają średnie wykształcenie, lecz z jakiegoś powodu nie zaliczyły egzaminu maturalnego.

Szkoły dla dorosłych to najlepsza opcja dla tych wszystkich, którzy z jakiegoś powodu w swoim życiu przerwali edukację. Bezpłatna nauka tam proponowana pozwala wyzerować szanse – taką samą możliwość wyższego kształcenia mają tak samo majętne jak i biedne osoby – .

Categories: Odkrycia i badania naukowe, Studenci, uczelnie, uniwersytety

Tagi: , , ,