• Bez płacenia gry on-line

  Ile razy matka wzywała, że zbyt długo młócisz w gry? Ile to razy dziewczyna była niezadowoloną, iż miast spędzić z nią wolny czas, wolisz pozbawiać życia poczwary? Ile razy czytałeś oraz oglądałeś w mediach materiał, jaki miał pokazać, iż gry są odpowiedzialne za całkowite zło w świecie? Już czas znieść niektóre bajki i dać wiarę badaczom, którzy widzą, jak nasze mózgi rozwijają się pod wpływem gier.

  granie

  Autor: Gabriele B.
  Źródło: http://www.flickr.com
  Na początek trochę statystyk. Wedle amerykańskich badań typowy gracz ma lat 29. Ludzie, jacy nabywają gry mają statystycznie 36 lat. To dziwne wiadome, zwłaszcza dla tych, którym wydaje się, iż granie jest dla młodzików. W wydanym przez jednostkę Ipsos MediaCT raporcie z 2012 r. można znaleźć informacje, tyczące się naszego rynku gier. I wcale nie odbiegają one od powyższych, amerykańskich.

  W Stanach istnieje całkiem pokaźna wspólnota naukowców, jaka bada wpływ gier komputerowych na psychikę. Jedną z tychże badaczek jest Daphne Bavelier, która próbuje wykazać, iż strzelanki a także gry pokroju Clash of Swords są w stanie nas rozwijać!

  I tak odpowiednia doza strzelania, mordowania jest w stanie ulepszyć naszą koncentrację, wzrok a także wyobraźnię przestrzenną.

  To ważne opracowanie (https://www.sklep.acana.com.pl/dla-psa/117-acana-heritage-puppy-junior.html) dotyczy publikowanej tutaj problematyki, więc jeżeli jest ona godna Twej uwagi, to wejdź na ten odnośnik.

  Znacie na pewno taki prosty eksperyment, gdzie nazwy kolorów zapisane są innym kolorem pisma (przykładowo wyraz „czerwień” skreślony jest na żółto) a zadanie polega na tym, aby odczytać słowa, nie sugerując się kolorem czcionki. Jest to skomplikowane zagadnienie, bowiem istnieje konflikt pomiędzy słowem a barwą. To, w jaki sposób poradzimy sobie z zagadnieniem, jest zależne od poziomu koncentracji. Jednostki lubujące się w grach komputerowych poradzą sobie z owym zadaniem o wiele przyzwoiciej. Są w stanie szybciej rozwiązać powstały konflikt.

  Sprzęt gracza

  Autor: David Villarreal Fernández
  Źródło: http://www.flickr.com
  Koncentracja i momentalne rozstrzyganie zaistniałych kłopotów przydają się nam w miejscu pracy, w szkole, ale też w czasie jazdy czterokołowcem. Jeżeli zaistnieje niebezpieczeństwo, umiemy błyskawicznie zareagować.

  Oczywiście naukowcy najchętniej skonstruowaliby na podstawie zebranej wiedzy swoje gry edukacyjne ale nie oszukujmy się – kupowalibyście grę mając świadomość, że ona kształci, rozwija? Gry edukacyjne najczęściej nie kojarzą się z radością. Jednakże gdyby na pudełku z Clash of Swords widniała informacja, że gra nadto niesie takie a takie wartościowe efekty, nikt na pewno by się nie buntował.

  Categories: Bez kategorii

  Tagi: , , , ,

  Comments are currently closed.