• 8 zagadnień nt. ścieżki kariery

  Kiedy pojawiła się w naszym kraju moda na studiowanie, w latach dziewięćdziesiątych, zupełnie zapomnieliśmy o kształceniu zawodowym. A to źle, bo dzisiaj brak tego typu fachowców. Wielu jest magistrów różnorodnych kierunków bez szans na bardziej udane życie, którzy nierzadko wyjechali do innych krajów, by jakoś żyć, a mała jest ilość fachowców z prawdziwego zdarzenia. W sumie Ci też wyjechali, bo tam zarobią zdecydowanie lepiej.

  Każdy kto mieszkał na Wyspach Brytyjskich to zobaczył: w każdym miejscu pełno naszych rodaków, chociaż w największej ilości przypadków spotyka ich się właśnie w okolicach remontów lub kancelaria prawo gospodarcze kraków innych miejsc, gdzie potrzebni są specjaliści od budowlanej roboty. To oni właśnie maja możliwość solidnego zarobku, kiedy wyjadą za granicę. Są tak naprawdę osoby, jakie zdobywają fajną pracę w biurze i tam solidnie zarabiają, lecz jakby porównać pracowników fizycznych do pracowników zatrudnionych do pracy umysłowej proporcja niestety byłaby dosyć nierówna.

  Drewno w zakładzie stolarskim

  Autor: Michael Coghlan
  Źródło: http://www.flickr.com

  Stolarz, jak niechybnie każdy znakomicie wie, to osoba zajmująca się wykonywaniem mebli- przykładowo . Oczywiście w pracy tej niezbędna jest właściwa wiedza, narzędzia i doświadczenie. Niemniej jednak istnieje masa firm, jakie wykonują meble na indywidualne zamówienie Klientów, a stworzeniem takich mebli nierzadko zajmują się właśnie stolarze. Zamówienie takich mebli wymaga bezsprzecznie więcej czasu oraz wysiłku niż wybór skończonego już kompletu mebli, aczkolwiek jest to wyśmienite rozwiązanie dla osób, jakie cenią sobie nieszablonowość, wysoki poziom i także niepowtarzalność. Wprawdzie umeblowanie wykonywane na zamówienie często są też droższe od mebli gotowych, niemniej w tym wypadku bezspornie jest to wyśmienita inwestycja, szczególnie, że Klient może na własną rękę zdecydować, jak mają wyglądać zamówione przez niego meble. Więcej przykładowo .

  W sumie to normalne, nasi rodacy są cenieni za ciężką pracę, mówi się o nas, jako o dobrych pracownikach, którzy umieją robić wiele rzeczy, mówi się o nas, że znamy się na swoim fachu i umiemy pracować po kilkanaście godzin dziennie. Są wytykane też negatywy, przykładowo, picie alkoholu, lecz nie mają one szans w zestawieniu z pozytywami, które gwarantują nasi pracownicy. Ostatnio zaczyna się zmieniać też w Polsce. Wielu młodych ludzi zastanawia się dwa razy nim dokonają wyboru odpowiednich studiów, bo w mediach słyszy się co jakiś czas, że po studiach nic nie jest zapewnione, iż jest bezrobocie i lepiej mieć fach w ręku niż papier, który nic nie oznacza. Nawet premier Polski przyznał, że „lepiej być spawaczem niż politologiem”.

  Categories: Odkrycia i badania naukowe

  Tagi: , , , , ,

  Comments are currently closed.